Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fizika, kondenzátor impedanciá...

Fizika, kondenzátor impedanciájánál hogyan van ez a komplex számokkal?

Figyelt kérdés

ezt az átalakítást nem értem:

[link]


2013. nov. 2. 09:17
 1/7 ChefBa ***** válasza:
Beszorozta i/i-vel ezért került a számlálóba i és lett - az előjel.
2013. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
húú tényleg köszi szépen a segítséget!
2013. nov. 2. 10:14
 3/7 A kérdező kommentje:

és esetleg tudsz még ebbe az integrálásba is segíteni?

[link]


Hozzá tartozó szöveg ez:Az átlagteljesítmény a pillanatnyi valós feszültség

és áram szorzatának (a pillanatnyi teljesítménynek) az időátlaga egy periódusra.

Számoljuk ki szinuszos időfüggés esetén az átlagteljesítményt.

Itt azt nem értem hogy miért van ott az integrál előtt a 1/T szorzat, a teljesítményét nem úgy számítjuk hogy U*I?

És még a végén az integrálás nem világos,hogy először ugye megkeresem a határozatlan integrálját,és abba helyettesítem a Newton-Leibniz formulát,de hogyan kell integráláni? Ezt ugye szorzat lehet bontani a 2. tagnak 0 az integrálja az 1. viszont nem tudom hogy fog kinézni.

2013. nov. 2. 10:29
 4/7 anonim ***** válasza:
A villanyos részihöz nem igazán értek, de a T szerint periódikus cos függvény 0-T közötti integrálja muszáj hogy nulla legyen má ránézésre is, a cosfí meg nem függvénye a t-nek ezé a 0-T közötti integrálja (T-0)cosfí.
2013. nov. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ChefBa ***** válasza:
Az 1/T azért van ott, mert te az egy periódusra vett átlag teljesítményt akarod kiszámolni. Ami az egyes t időpontokban vett U(t)*I(t) szorzatok összege osztva a periódushosszal. P=U(t)*I(t) a pillanatnyi teljesítmény lenne. Az integrálnál az első tag 0, a második tag pedig T*cos(fi) lesz.
2013. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

na így már világos! köszi a magyarázatokat:)

még annyit hogy a cos(2wt+fi) tag integrálja meg azért 0,mert a koszinusz függvény periodikus és egy periódus alatt a területeket a szimmetria miatt pont 0-át adnak ki?

2013. nov. 2. 13:47
 7/7 ChefBa ***** válasza:

Igen, de elvégezni se bonyolult cos(2wt+fi) integrálja

(sin(2*w*T+fi)-sin(2*w*0+fi))/(2*w) lenne ami 0.

2013. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!