Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy kis nemet holnap dolgozato...

Egy kis nemet holnap dolgozatott irok belole legyszi valaki segitene?

Figyelt kérdés
A, :dunkel, klein, Leicht, klug, billig, krank, warm, richtig, frisch, interessant, müde, dünn, kalt, reuer, schwer, lang, wenig, falsch, langwelig, jung, gesund, dumm, hell, schlecht. Ezeknek a mellek neveknek a ragozasat alapfok kozepfok felsofok le tudjatok lecci valaki irni? Holnap dolgozatott urok belole es tanulnom kell oket legyszi valaki segitsen?
2013. nov. 5. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kérj felmentést németből úgy jó 4 évig, hátha addig megtanulsz magyarul!
2013. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fokozást és a ragozást külön szokták tárgyalni. A fokozott mellékneveket ugyanúgy kell ragozni, mint az alapfokúakat.

A klug, warm, krank, kalt, lang szavak fokozáskor umlautot kapnak. A falsch nem fokozható.

[link]

[link]

[link]


Ragozás erős, gyenge és vegyes szerint a jelzett főnév determinánsától függően

[link]

[link]

2013. nov. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lecci amiket ide irtam a kerdebe ird ki nekem a fokozasukat
2013. nov. 5. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!