Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villamos dolgok számítása?

Villamos dolgok számítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Segitséget szeretnék kérni a következő ellenőrzőhöz. Sajnos nemigazán értem az egésszet,ezért szeretnék valakit megkérni,hogy mondja el miként tudom kiszámolni.

Tehát a feladatok:

1. Meghatározni a valós feszültséggenerátor kapocsfeszültségét: E=100mV R=100 mOHM I=10mA,Uab=?mV


2. Határozza meg a következő teljesítményeket: E=1000mV R=10 mOMH I=100mA


Itt egy kép a feladatlapról már amit kilehet nézni,azért ilyen a minőség mert én is csak úgy kaptam.


[link]



Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki megpróbál segiteni! :)



2013. nov. 26. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, az 1. kérdéshez Igaz, hogy 10mA folyik át a láncon. (Nincs berajzolva, hogy min keresztül, de képzelj oda az "a" és "b" pont közé egy ízzólámpát). Úgy képzeld el, mintha vízvezeték lenne, és a generátor nyomná erősen a vizet a csőben. Az ellenállás egy szűkítés (vagy szelep) a csőben. Ha nagyon elzárom a szelepet, akkor utána már kicsi lesz a víznyomás. ...ha nagy az ellenállás, utána már kicsi a feszültség. Ha viszont a szelep után bezárom a csövet, és semmi víz nem folyik át, akkor a szelep előtt, és után - ugyanannyi lesz a nyomás (v. feszültség). Tehát számít, hogy mennyi víz áramlik a csövön (mennyi áram folyik az ellenálláson).

... A generátor csinál 100mV-ot, de a "b" pontig eljutva az ellenálláson ez "esik kicsit". Mennyit-is? ez attól függ, hogy mennyi áram megy át az ellenálláson. A felszültség-esés az ellenálláson: U=I/R Tehát az ellenálláson I=10mA/R=100mOhm esik. Ez 0.1Volt, vagy 100mV. (A mV = milliVolt, vagyis 1 ezred volt. A mA=milliAmper, vagyis 1 ezred Amper, és ugyanígy a mOhm-ra is.)

Ha az ellenálláson esett 100mV (tehát a bal, és jobb oldala között mérve a feszültséget, ekkora esést látunk), akkor a generátor 100mV-os feszültsége pont arra elég, hogy (a és b pontokat összekötve, rövidre zárva) fenntartsa az ellenálláson eső feszültséget. A generátor 100mV-os, az ellenálláson 100mV esik, így az "a" és "b" pontok között épp 0 (nulla) a feszültség.

A teljesítményt úgy tudod számolni, hogy a "fogyasztón", v. ellenálláson eső feszültséget szorzod a rajta átfolyó mennyiséggel (árammal). P=U*I. mértékegysége: Watt.

2013. nov. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát köszönöm szépen a segítséget,így már világosabb a kép!:)
2013. nov. 27. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Óriási állatságot írtam: U= I*R. Bocsánat!!!
2013. dec. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!