Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy időgép segítségével a...

Ha egy időgép segítségével a múltba utaznék, és megölném, a múltbeli önmagamat, akkor mi történne velem?

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy vesszük,hogy az idő egy vonalban telik paradoxon,ha megölnéd magad nem lenne ki visszautazzon,így mégsem bírod magad megölni

De az is lehet,hogy ezzel kettéválna az idősík,megmaradna amelyből te jöttél,és keletkezne egy amiben te már nem vagy benne a régi éneddel mivel kinyírtad

2013. dec. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerűbb lenne a dolgod, ha egy időgép nélkül a múltba keresnél, megnyitnád az egyik találatot az ezer közül, aki ugyanezt kérdezte, és elolvasnád a válaszokat.
2013. dec. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pontos információ nincs,d

Szerintem : A múltbéli halálod utáni történések megszűnnének más emberek elméjében.

Szóval a te emlékeid 1 része már csak fikció lesz,ami miatt bolondnak is nézhetnek ha visszatérsz a jelenedbe, :) s semmi hivatalos papírod nem lesz,szóval sok procedúra,kérdezősködés,várna,akár kísérletezgetnének is rajtad

2013. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szpeti1991 ***** válasza:
100%

Pont emiatt a paradoxon miatt mondja sok fizikus, hogy az időutazás elméletben is lehetetlen.

Igazából nehéz tudományos választ adni egy olyan kérdésre, ami maga is mese... Véleményeket lehet írni. De mivel paradoxon, ezért én nem is tudok rá mit írni.

2013. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarjuk megsérteni a logikát, akkor nem sikerülne megölnöd magadat. Hiszen ha sikerült volna, nem mehettél volna vissza.
2013. dec. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az időutazás hülyeség, nem létezik, én egyszer az egyik hasonló kérdésre 7 okot is írtam, ami miatt időutazás egyértelműen nem lehetséges. Az egyik pl. az (amit sokan nem képesek megérten), hogy ha az időben vissza utaznál, akkor valójában nem te utaznál vissza, hanem a környezeted utaztatnád vissza. Ami azt jelenti, hogy az egész univerzumot vissza utaztatod, amihez végtelen sok energia szükséges, ami lehetetlen.

Ha te magad utaznál vissza az időben, akkor visszafiatalodnál.

De ezen fölösleges vitatkozni, mert egyáltalán idő sem létezik.

2013. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Az időutazás hülyeség, nem létezik"

Már hogyne létezne. Az idő nem mindenhol egyforma sebességgel telik, és ez lehetőséget ad arra, hogy a jövőbe utazzunk.


A múltba - úgy hisszük - nem lehet utazni, mert az megsértené a kauzalitás elvét, ami jelenlegi tudásunk szerint az egyik legalapvetőbb jellemzője a világunknak.

2013. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És meg tudnád mondani, hogy pontosan mikor is ad lehetőséget? Mert én az első lehetőségnél elutaznék.

Mellesleg az idő ha nem mindenhol egyenletes sebességgel halad előre, akkor azt mondod, hogy foltokban gyorsabb? És mitől? Honnan jöttél rá?

Idő nem létezik, és semmilyen fajta időutazás. A sebesség gyorsításával pedig nem az időt gyorsítom, hanem magamat (mert hallottam aki kicsit keverte a kettőt).

2013. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mellesleg az idő ha nem mindenhol egyenletes sebességgel halad előre, akkor azt mondod, hogy foltokban gyorsabb? És mitől? Honnan jöttél rá?"


Nem én jöttem, nálam sokkal okosabb emberek. A gravitáció lassítja az időt. Pl. a Földön is lassabban telik az idő, mint a világűrben.

Továbbá, ha a fénysebességet eléggé meg tudnánk közelíteni, szintén lelassulna az idő számunkra, tehát a jövőbe utaznánk.

2013. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"De ezen fölösleges vitatkozni, mert egyáltalán idő sem létezik."


Ezt a baromságot hol olvastad??

Az idő a változás mértéke,szerinted a világ egy helyben áll??

És igen,a tömeg befolyásolja az időt,minél nagyobb ott annál lassabban telik

Ezért van az,hogy az űrben a GPS műholdakat folyamatosan kalibrálni kell

2013. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!