Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen iverter kell, hogy...

Milyen iverter kell, hogy ezzel az akkumulátorral működtetni tudjam ezt a motort?

Figyelt kérdés

Ezt a motort szeretném működtetni, autó akkumulátorról.


www.vizszivattyubolt.hu/product_info.php?manufacturers_id=6&products_id=103&osCsid=kfg6n77ergfg3s3s9h706lm850

vagy

(ez a 2 kb ugyan az, szerintem)

[link]


Ezt az aksit néztem, de valami jobban hozzáértő véleménye érdekelne hogy milyen aksit válasszak(20.000Ft körül:


[link]

Vagy ez:

[link]


És melyik a legolcsóbb inverter 20.000Ft +- 5000Ft amivel együtt biztosan tudom legalább 3 órán át használni a motort hogy az nagyjából ugyan olyan fordulatot+ nyomatékot legyen képes kifejteni(Ezek az aksik egyáltalán megfelelnének ehhez?)


Erről mi a véleményetek?

[link]


Előre is köszönöm a rendes válaszokat!



2013. dec. 15. 14:46
 1/6 Party válasza:
Ez lehetetlen! ekkora teljesítménynél max egy órát bírna. Körülbelül 190 AH kellene a 3órához, de ilyen nagy és folyamatos terhelés nem tenne jót az aksinak és az aksin egy volt feszültségesés 19V-ot jelent a motoron mivel ekkora a feszültség áttétel, szóval a motort sem tudnád teljes kapacitáson addig használni..
2013. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Esetleg ezek közül melyik 30.000Ft alatti lehető legerősebb motort lehet működtetni a második linkben lévő aksik közül valamelyik 30.000Ft alatti akkumulátorral?motorok:

[link]

Az aksit erről az oldalról néztem, de nem bármelyik másik márka is jó a lényeg hogy megoldható legyen amit keresek, és 30ezer alatti akkuról legyen szó, szóval minél olcsóbb legyen.

[link]


ÉS esetleg nem tudom hogy milyen invertel kellene hogy ha egyáltalán lehet találni olyan motor-aksi párosítást találni, amivel megvalósítható, hogy kb 3 órán át tudjon működni, viszonylag egyenlő nagyságú nyomatékot leadva.

Az inverternél olyan 20.000Ft +- 5.000Ft ban gondolkoznék.


Nagyon szépen megköszönném, hogy ha valaki segítene nekem összeállítani a megfelelő 3-as párosítást!


Köszönöm

2013. dec. 15. 21:11
 3/6 Party válasza:

Figyelj én azt ajánlanám neked hogy felejtsd el az asszinkron motort és az invertert.. ha autó aksiról akarsz motort működtetni akkor én az egyenáramú motort ajánlanám.. azt mondtad folyamatos nyomaték kell, ezt az egyenáramú motorok biztosítják neked ezen a linken nézhetsz: [link]

de még így is max 500W-ot ajánlanék egy 100Ah-s aksihoz.. de így is folyamatosan töltened kell, vagyis járatnod a kocsi motorját különben annyira lemeríti az aksit hogy nem tudod majd elindítani a kocsit

2013. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Talán még akkor egyenáramú motort tekintve is tudsz segíteni, vagy valaki.


Itt találtam egész jónak tűnő egyenáramú DC motorokat.

[link]

Ezt néztem vagy az egyel kisebb 500W-osat

DC motor MY1020G 36V/750W


Ezek 36V-osak így 3db 12V-os aksi kell hozzá.


Esetleg tudtok segíteni hogy melyik az az akku amiből 3 összekötve elég erős lenne hogy olyan 3-4 órán át terhelés alatt is képes legyen egyenletes teljesítményt-> nyomatékot nyújtani. De minél többet bírna annál jobb lenne(esetleg valami konkrét időt ha tudsz mondani valamelyik összeállításra, azt megköszönném, mert nem épp tudom hogy mire képesek ezek az aksik, és mennyit eszik ez a motor).

Nem gokartot akarok hajtani, de fogjuk rá hogy nagyságrendileg valami olyasmi szintű cuccot szeretnék csinálni.

Esetleg valamelyik másik motor kéne?

[link]

Aksi bármelyik jó lenne nekem, ami 20 ezer Ft környékén van.


Köszönöm a segítséget!

2013. dec. 17. 12:01
 5/6 Party válasza:
Na akkor tisztázzuk hogy pontosan mi is lenne ebből, mert nem mindegy mondjuk hogy egy autócsörlő vagy valami gokart féle :D
2013. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Írtam privát üzenetet, kíváncsi vagyok a véleményedre.
2013. dec. 17. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!