Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Műszaki rajzok egyszerűbb,...

Műszaki rajzok egyszerűbb, könnyebb szerkezetekről?

Figyelt kérdés

Számítógépes modellezést szeretném gyakorolni és ehhez keresek oldalakat, ahol összeállítási rajz és műhelyrajzot is találnék egyszerű szerkezetekről. Nincs kedvem mindig tengelyeken és szabványos alkatrészeken - amiket fémtechnológiai táblában találok - gyakorolni.


Előre is köszi, ha tudtok valami jó oldalt linkelni. Értelmes válasznak megy a zöld kacsó. :)



2013. dec. 17. 23:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Kerestem angolul (technichal drawing) és németül (technische Zeichnung), de nem nagyon találtam hasznos képeket, illetve általában összeállítási rajzokat, azok meg ugye műhelyrajzok nélkül nem túl hasznosak.
2013. dec. 17. 23:33
 2/3 anonim ***** válasza:

BME-n CAD alapjainál olyan törzsrajz-szerű rajzok alapján kellett modelleznünk, amiken csak néhány méret volt megadva, a többit pedig nagyjából arányosan kellett felvenni úgy, hogy a szerkezet összerakható legyen. Illetve minden feladatnál volt egy alkatrészről műhelyrajz, és a törzsrajz, amiről minden alkatrészt le lehetett modellezni méretarányosan. Ha gondolod, ezeket el tudom küldeni.

A másik, ha rajzok nincsenek, gyakorlásnak tökéletes, ha körülnézel otthon, és ami megtetszik, azt megpróbálod lemodellezni úgy, hogy minél közelebb legyen a valósághoz. Ami méretet le tudsz mérni, azt mérd, a többit szemre. Én is így gyakoroltam, és már elég jó cuccok születtek belőle;)

2013. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon örülnék, ha el tudnád küldeni.
2013. dec. 18. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!