Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Négyesekkel lehetek kutató...

Négyesekkel lehetek kutató vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
Az egyetemi átlagom 4,0 körüli :/, most járok a harmadik szemeszteremnél. Az elméleti közgazdaságtan területe érdekel. Tapasztalatok, vélemény?
2013. dec. 22. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehetsz simán. Esetleg annyi hátrányod lesz belőle, hogy államilag finanszírozott PhD képzésre nehezebb lesz bejutnod. De oda sem mint a szín 5-ösösket veszik fel. Nagyon sokan vannak akik nem olyan elhivatottak, hogy 5 év egyetem után még tanuljanak. Inkább elhelyezkednek valami jó kis állásban, ami nem kutatás, hanem rutin munka.

Nekem is van olyan évfolyamtársam, aki mindig ilyen 3-4-es körüli volt és simán felvették a doktorira.

Nekem 5.0-ás volt az utolsó években az átlagom, jeles a diplomám, publikáltam is, TDK, stb megvolt, de ebben kiéltem magam, nem vágyom annyira a kutatásra.

2013. dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg az évfolyam átlagot. BTK-n ez az átlag nem túl jó, mérnöki karon valószínűleg bőven élvonal. Mindenesetre kutatásnál nem hiszem, hogy számítana, jobb helyeken az tudományos teljesítmény alapján megy.
2013. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!