Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Magyarországon hol van olyan...

Magyarországon hol van olyan egyetem amit ha elvégzek, kutató fizikus lehetek?

Figyelt kérdés
a debreceni fizikai intézmény?
2013. ápr. 21. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Budapest: BME, ELTE

Ezen kívül Szeged, Debrecen, Pécs

2013. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a debrecenivel aligha.

az ELTE fizika szak benne van a világ 150 legjobbjában (a matek szakával együtt), szóval világviszonylatban ha ezt elvégzi valaki az nem rossz. Nem is beszélve arról, hogy jó kapcsolatban van az egyetem a cern-el, és nem túl nehéz kijutni nyári gyakorlatra oda, és ismerek sok embert az egyetemen akik a cern-ben dolgoztak, és még ma is ott kutatnak (oktatók, doktoranduszok).

a bme inkább mérnök fizikusokat képez, de az is színvonalas, csak más. Arról nem tudok infokat.

2013. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a minőséget kérdezed, akkor egyértelműen az ELTE, vagy a BME. Én a BME-n végeztem, ha kíváncsi vagy valamire kérdezz nyugodtan privátban.
2013. ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!