Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van itt programozó, akinek...

Van itt programozó, akinek feltehetnék kérdéseket?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok. Jelenleg nem tudom eldönteni, milyen életpályát válasszak, nagyon kevés a gyakorlati élettapasztalatom, nem dolgoztam még. Érdeklődés szempontjából a nyelvek, nyelvészet, illetve a biológia egyes részei állnak hozzám legközelebb, bár jelenleg társadalomtudományokat tanulok ("semmi jobbat nem találtam"-alapon).


Egy nagyon okos ismerősömtől azt hallottam, hogy egy férfinak már fiatalon is azzal érdemes elkezdeni foglalkozni, amivel sok pénzt tud keresni, mert csak később értik meg az emberek, hogy a felnőtt világban mennyire a pénz az, ami meghatározza egy ember lehetőségeit (ezért írtam, hogy még nincs sok gyakorlati élettapasztalatom). Tőle is, és sok ismerősömtől hallottam, hogy tartsam közel magam az informatikához, tanuljak informatikusnak, legyek valamilyen mérnök, de lehetőleg informatikus.



Azt is hallottam sok helyen, hogy a programozók leginkább magánszorgalommal fejlődnek, tanulnak. Szeretnék olyanoktól, akik ebben a munkakörben dolgoznak, tanácsokat kérni és szeretnék tőlük tapasztalatokat hallani. Mit csinál egy programozó, mennyire nehéz megtanulni, mennyire nehéz csinálni, hogyan érdemes nekikezdeni, stb. Hozzáteszem, hogy bár alapvetően inkább humános vagyok, nagyon racionális, analitikus, rendszerező a gondolkodásom, és a reál tárgyakkal se volt soha bajom (fizikából, matekból 4-es lettem, de a matekból sikerült az ötös érettségi).


Úgy érzem, most kéne eldöntenem, melyik irányba fejlődjek (hisz nyilván nem mindegy, mibe fektetem bele a tanulóéveim munkáját). Jelenleg a nyelvekhez értek a legjobban, abszolút ezekre állt rá az agyam. Viszont fontos lenne számomra, hogy sok pénzt kereshessek majd, hogy jó lehetőségeim legyenek. Ezért szeretnék erről beszélgetni olyanokkal, akik programozással foglalkoznak.


2013. dec. 27. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Én el tudok képzelni pénz nélküli életet is...

A jelenlegi rendszerrel az a gond, hogy pár embernek jó, a többségnek szívás. Ezen viszont lehet változtatni, én azon vagyok. Szerintem azt csináld, amit szeretsz, nem mindegy hogyan szerzed a pénzt, olyannal, amit szeretsz, kevesebbért, vagy olyannal, amiben pénz van de utálod, stresszes, stb. De mint írtam, van ezen kívül is más megoldás is.

Például én is simán nevezhetnék mérnöki diplomára, de nem igazán érdekel. Egyrészt autodidakta mód tanulni szerintem sallangmentesebb és (számomra) élvezetesebb is. Bár egyesek szerint fura a tanulási módszeren (nagyon lebutítva: szándékosan tönkrevágok valamit, aztán megnézem miért nem megy). Az, hogy legyen egy papír, nem izgat, egyre több országban a tudást és nem a papírt keresik.


Programozás:


A programozást is autodidakta módon tanultam. Kellett valami kis progi, untam a keresgélést. Gondoltam milyen jó lenne saját magam elkészíteni, pont olyanra, mint amilyen nekem kell. Valahogy így kezdődött. A Python nyelv adta magát. Azt olvastam róla, hogy kezdő programnyelvnek jó. Beszereztem egy könyvet, nagyon jó, ha érdekel, elküldöm. Univerzális nyelv, szóval jó win, linux és mac-on is.

Sokan ajánlották elsőre a basic-et is, de azt feleslegesnek gondoltam.

2013. dec. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, pénzből él az ember, ez így van.


Viszont, ha sok pénzt akarsz keresni, akkor mindenképpen olyat válassz, ami érdekel - amit unalommal, pláne, utálattal csinálsz, sohasem lesz elismert. És, hacsak nincs megfelelő háttered, hogy berakjanak főnöknek, akkor az életben nem leszel olyan pozícióban, ahol csak lenni kell munka nélkül :)


Programozás, ha megvan a logikád, akkor könnyű. Maga a programnyelv (magasabb szintű nyelvek esetén) kb angol (persze nem mondatok írsz, de hasonló). A probléma inkább a logika, hogyan bontasz le bármilyen feladatot a gép számára értelmezhető utasításokra, hogyan tudod a feladat megoldásához szükséges összes lehetőséget lekezelni. Ha erre ráérzel, és van kitartásod, elhivatottságod (tehát az, ami minden szakmához kell) akkor tényleg jól meg lehet élni belőle. De persze ez egy mentalitást is igényel - a programozás sokszor baromi monoton, nagyon sok része van, ahol elképesztően hülye részletekre kell odafigyelni (felhasználók hibáinak javítása...) és nagyon szerteágazó is lehet - egy jó programozónak kvázi mindenhez kell értenie, hiszen számtalan célra kell program, és jól csak olyat tudsz csinálni, amit te magad is értesz.


De, ha nyelvekhez értesz jól, és jól tanulod őket, miért nem mész tolmácsnak? Ha tudsz 3-4 nyelven folyékonyan beszélni, abból remekül meg lehet ám élni (sőt...).


Ha van valami kérdésed, nyugodtan dobj egy privátot :)

2013. dec. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!