Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehetne kiszámolni egy...

Hogy lehetne kiszámolni egy hatszög magasságát ha csak az oldalainak hosszát tudom?

Figyelt kérdés
Szeretnék kinyomtatni egy szabályos hatszöget aminek minden oldala 7,5 cm, de nem tudom milyen magas és milyen széles legyen, mert a Wordben csak azt lehet megadni.
2009. nov. 28. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Az x oldalú szabályos hatszögnek van egy olyan olyan gyönyörű tulajdonsága, hogy a csúcsai egy x sugarú körön helyezkednek el 60 fokonként, ezt könnyen beláthatod úgy hogy a csúcsait összekötöd a kör középpontjával és 6db szabályos háromszöget kapsz. :) [link]
2009. nov. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Ugye nem matematikus vagy? :-D


Ha lerajzolod, rögtön rájössz, hogy a szélessége 15cm.

A magassága bonyolultabb, az 13cm.

2009. nov. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A szélességre rájöttem, de a magasságot nem tudtam. Köszi mindkettőtöknek!
2009. nov. 28. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Szabályos hatszög. (ABCDEF hatszög; m=magasság=AC)

Tudjuk, hogy az oldala 7,5 cm AB=7,5 cm). Ez (n-2)*180°-os (hatoldalú sokszög esetén n=6) szöget zár be (120°). (rajz nélkül kicsit nehéz elmagyarázni...)

Vagyis a CAB szög (180-120)/2=30°-os lesz. sin(CAB)=BC/m => BC/sin(CAB)=m =>7,5/0,5=m => m = 15 cm.


(szögfüggvényeknek nézz utána, és nem kell ilyeneket megkérdezned :P XD)


SZÓVAL A MAGASSÁGA 15cm LESZ!

2009. dec. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A verébre irányzott ágyú elsült, és egeret szült. :-)
2009. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!