Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki segítene kiszámolni a...

Valaki segítene kiszámolni a Föld görbületi magasságát 1 km-es köríven?

Figyelt kérdés

Tehát arról lenne szó, hogy van a Föld aminek a sugara 6378137 méter, ebben a körben húzunk egy húrt ami egy 1000 méteres körívet eredményez, érdekelne engem a körív legmagasabb pontja és a húr felezőpontja közötti távolság.

Próbáltam kiszámolni, de mindig a sugarat kaptam vissza eredménynek pedig 8-9 tizedes pontossággal számoltam. Nem bizonyított források alapján ez a távolság 2 cm.


2011. jan. 10. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Feladat: háromszög magasságának és a sugárnak a különbsége. A háromszög egyenlőszárú, a két szára a sugár. Az alapja a kérdés, azt onnan kapod, hogy tudod, mekkora a két szárnak a szöge. Méghozzá onnan, hogy a teljes körív, ami 40.000 km kb, nyílván az Egyenlítőn az 2pí radián, tehát ennek a 1/40 része az 1/20 pí radián.

Két oldal + szögekből ki tudod számolni a harmadikat, remélem. De igazából a háromszög magassága a lényeg, ahhoz pedig a terület kell.

2011. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

fejből csak 2 érték megy, 3,6km sugarú kört látunk be 1m-es magasságból, és 112km sugarú kört 1000m magasságból.

Sztem 1km sugarú körnél 1-2m körül lesz az érték.

2011. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt hiszem félreértetted a feladatot. Az a feladat, hogy a föld felületén haladva, tehát egy 6378 km sugarú körön felveszünk egy 1 km hosszúságú körívet és azszerint meghúzzuk a hozzá tartozó húrt, engem a húr felezőpontja és a körív legmagasabb pontja közti távolság érdekelne. Ami a hallottak alapján csak 2-3 cm körül van.
2011. jan. 12. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!