Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Adjon p´eld´at olyan f : A...

Adjon p´eld´at olyan f : A ⊆ R → R függvényree, amely nem folytonos az x0 = −2, (x0 ∈ A) pontban! Milyen példa kellene? Mintavizsgában van de eszembe nem jut h lehet.

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mennyire hasonló a két kiírás:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

Csak persze itt 1/(x+2) az első példa.

Vagy további példákat kérnél?

2014. jan. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt is én írtam ki csak megzavart az A val az a dolog mondom rákérdezek ink hálásan köszönöm :)
2014. jan. 1. 19:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, nem vettem észre az "A" különbséget a két kiírás között. Így az első példa nem jó, mert az 1/(x+2) függvénynél x=-2 nincs benne a függvény értelmezési tartományában. ( Ezt fejezi ki az "A". Itt a függvény nincs értelmezve.) Helyette egy másik példa:

Lakkbenzin literje 200 Ft. Bármennyit kimérnek, de 2 litert nem, az 360 Ft-ért flakonban kapható. Ennek a függvénynek az értelmezési tartománya (A) a pozitív valós számok halmaza. x=2 ennek eleme, itt viszont nem folytonos a függvény, mert nem 400 Ft "ahogy következne", csak 360. Egy pontban "lyukas" az egyenes.

2014. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Még azt szeretném kérdezni h lenne eza feladat Legyen adott egy f : A ⊆ R −→ R függvény

a.) Mikor mondjuk, hogy az f felülről korlátosnak illetve szürjektív?

És erre lenne nekem ilyen 2 szabályom :


szürjektív függvény: az f: A → B függvény szürjektív, ha minden B-beli elem képpé válik, azaz ha b∈B, akkor létezik a∈A, hogy f(a)=b.

Most akk ezt írjam át arra h

f : A ⊆ R −→ R függvény

szürjektív, ha minden R-beli elem képpé válik, azaz ha r∈R, akkor létezik a∈A, hogy f(a)=r.?

2014. jan. 1. 19:55
 5/10 A kérdező kommentje:
a másikat is mindjárt bemásolom
2014. jan. 1. 19:56
 6/10 A kérdező kommentje:
szép példa :)
2014. jan. 1. 19:58
 7/10 A kérdező kommentje:

felülről korlátos függvény: ha létezik olyan szám, amelynél nagyobb értéket nem vesz fel a függvény, azaz ha létezik olyan K1 ∈ R, hogy "∀" x∈A: f(x)≤K1, akkor azt mondjuk, hogy a függvény felülről korlátos.

ez így jó lenne ?

2014. jan. 1. 19:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha semmi más feltétel nincs megadva, akkor ez egyszerűen megoldható úgy, hogy "elrontod" a függvényt abban a pontban. Pl. legyen f(x)=x, ha x/=-2 és f(x)=4, ha x=-2
2014. jan. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
bocsi de ezt most melyikre írtad eltévedtem :S
2014. jan. 3. 19:26
 10/10 anonim ***** válasza:
A kérdésre.
2014. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!