Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikor használunk súlyterhelésű...

Mikor használunk súlyterhelésű biztonsági szelepet?

Figyelt kérdés
A rugóterhelésű ugye könnyebb és kisebb térigényű, de mi az előnye a súlyterhelésűnek? Könnyebben ellenőrizhető, megbízhatóbb a súly, mint a rugó?
2014. jan. 5. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A súlyterhelésű szelep súlya pontosan ismert. Felemeléséhez, azaz a szelep nyitásához pontosan ekkora erőre van szükség, ami adott légnemű közeg nyomása szempontjából meglehetősen pontosan meghatározható. Nem fárad el, nem manipulálható (ha megreszeled, eléggé látszik). Viszont csak speciális helyzetben használható.
2014. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A rugó rugóállandója is ismert, és azt sem lehet manipulálni, hiszen nem "lóg ki" a szelepből, mint a súly. Ezért nem értem, hogy miért jobb a súlyterhelésű. A rugós mindent tud, csak jobban.
2014. jan. 5. 14:41
 3/5 pbettina válasza:
mert rugókifáradás esetén üzemzavar lép fel, súlynál ez nincs.
2014. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, én is erre jutottam végül :)
2014. jan. 21. 00:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Továbbá az ipari gyártásnál a súlyértéket viszonylag nehéz elrontani, egy jó minőségű rugó ipari szórása viszonylag nagy, ami éles helyzetekben nem túl jó.
2014. jan. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!