Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A munkahelyemen minden távozás...

A munkahelyemen minden távozáskor be kell tenni a táskámat a biztonsági őrnél egy gépbe, ami állitólag röntgensugárral világitja át a holmimat. A parfümömet, kézkrémemet használhatom továbbra is, nem kárositja az egészségemet?

Figyelt kérdés
Ugy tudom az ételt nem szabad már utána megenni,ha a táskában maradt.Mi a helyzet a kozmetikai szerekkel?Azokat meg magunkra kenjük...
2010. szept. 24. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Jóformán minden a sugárzás erősségétől függ. Az orvosi röntgenkészülék is röntgensugárral világít meg, mégsem kapsz rákot - pedig a röntgensugárzás ilyenekre is képes. Ha alacsony intenzitású nyalábbal világítja meg, akkor nem lesz tőle bajod.
2010. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A sugárzás maga nem fertőző, tehát mert röntgennel átvilágítják még nem lesz az is sugárzó. Egyébként akár élelmiszereket is lehet vele kezelni, esetenként szokás is az iparban, pl fűszereknél.
2010. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
A sminkkeszletedben alapvetoen tobb a rakkelto anyag, mint ami 5 evnyi besugarzas soran belejut. Azon nem gondolkoztal el, hogy amikor szolariumba mesz, ott szandekosan sugarzod be magad koncentralt UV-vel, ami koncentraltan, nagy dozisban sokkal veszelyesebb, mint a kozvetetten veled eppen csak erintkezo rontgensugar!?
2010. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

jackd

Röntgensugár és ibolyántúli sugár között igen erős különbségek vannak.

2010. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Csak teged idegesitelek. Miert kell szandekosan felreerteni mindig mindent, amit irok!? Tudom, hogy a rontgensugar nem azonos az UV-sugarzassal! Nem is ezt irtam, csupan azt jegyeztem meg, hogy a rontgensugar altal vegzett csomagvizsgalat sokkal veszelytelenebb, mint a szolarium. Ugyanolyan hetkoznapi pelda mind a ketto. Mindossze azert hoztam fel, hogy bemutassam, az emberek joletet szolgalo, igenyeit kielegito eszkozok mennyire mas felfogasban reszesulnek, mint azok, amelyek kenyelmetlenseget okoznak, vagy korhazzal, betegseggel kothetok ossze (lasd az elozo kommentemet, amiben a szolarium egy kenyelmi eszkoz, hogy tarsadalmilag elfogadott szinben tundokoljunk, kozben mindenki magasrol tesz arra, ha valaki mar 20 evesen olyan borrel rendelkezik, mint egy 40 eves. A rontgenrol meg annyit mondanak, hogy nagy dozisban karos a szervezetre, ami igaz is, csak az a baj, hogy arrol nem tajekoztatnak, mire hasznaljak meg. Es megfelelo szigetelessel, sugarzaselnyelo anyagokkal semmi kart nem okoz.) A rontgen az etelekben egyetlen dozis alatt nem halmoz fel semmit, ennyi a lenyeg. Ha eletedben 100x vagy rontgenvizsgalaton, semmi karos kovetkezmennyel nem jar. 100 szolariumban tolott 5-10 perc viszont mar lathato karosodast okoz. Es megegyszer megemlitem, tudom, mi a kulonbseg a rontgen- es az UV-sugarzas kozott, ha egyszer biofizikaval is foglalkozom.

Ha szajbaragosan kell leirnom, hat legyen.

Miert kell ram szallni? Kopj le rolam, legy szives, kulonben kenytelen leszek gyuloletketltes vagy masok sertegetese miatt jelenteni a moderatoroknak minden egyes szemelyem elleni irasodat.

2010. szept. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!