Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matekban segítség?

Matekban segítség?

Figyelt kérdés

1.)

|A| = 6

|B| = 0

|C| = 5


|A| x |B| = 0 (?) (attól a nulla még a rendezett párok közé tartozik)

|B| x |A| x |C| = 0 (?)


2.)

("m" = metszet; u = unió; x = Descartes-szorzat)


(B u C) x A = (B x A) u (C x A)

A x (B u C) =


(B m C) x A = (B x A) m (C x A)

A x (B m C) =


3.)

(B/C) x A =

A x (B/C) =

(C/B) x A =

A x (C/B) =


4.)

"A" halmaz hatványhalmaza P(A) = A x A = A^2 (?) (honnan tudom a hatványhalmaz fokát?)


2014. jan. 11. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
mi is itt a kérdés?
2014. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Részletezve:


1.)

Ha

|A| = 6

|B| = 0

|C| = 5

akkor

|A| x |B| = ?

|B| x |A| x |C| = ?


u.i.:

Esetleg mindkettő végeredménye nulla? De az nem lehet, mert az üres halmaz minden halmaznak részhalmaza, így a nulla is a rendezett párok közé kerül. ha tényleg így van, akkor viszont ellent mond annak, hogy két halmaz Descartes-szorzatának számossága a két halmaz számosságának szorzata.



2.)

Ha

(B u C) x A = (B x A) u (C x A)

akkor

A x (B u C) = ????


És ha

(B m C) x A = (B x A) m (C x A)

akkor

A x (B m C) = ????


u.i.: ("m" = metszet; u = unió; x = Descartes-szorzat)



3.)

(B/C) x A =

A x (B/C) =

(C/B) x A =

A x (C/B) =


u.i.:

Ahogy látszik, nincsenek konkrétan megadva a halmazok elemei, hanem úgy kéne felírni az alábbi dolgokat, mint az előbbi feladatnál. Mondok egy példát, valószínű ez nem igaz állítás, de mondom, ez csak egy példa:

(B/C) x A = (B x A)/(C x A)

(valami hasonlóra gondoltam)



4.)

Ha "A" egy halmaz, akkor a hatványhalmaza a "P(A)"-val jelölt halmaz.

De mik is a "P(A)" elemei? Vagyis "P(A)" egyenlő (A x A) halmazzal?

És ha igen, akkor honnan tudjam, hogy az adott hatványhalmaznak hányadik fokát vesszük? Pl. akár vehetjük a 13 hatványát is, de én a P(A) jelölésből honnan tudom ezt leolvasni?


u.i.:

Nem tudom, hogy most mennyivel érthetőbb, ha még most sem világos, talán tudok még pontosítani.

2014. jan. 13. 20:26
 3/5 anonim ***** válasza:

nem vagyok matematikus. De ha szorzatként vagy szorzóként a nulla szerepel, akkor az eredmény mindig nulla!

Ebben a felfogásban az egyenlőségekkel van a baj! Gondold át még egyszer!

A nulla az semmi, nincs, üres. Tehát ha valamit semmiszer veszel akkor nem vettél semmit! A nulla az a végtelen ellentettje. Mondhatnánk, hogy a végtelen a nullából indul, de ez lehetetlen, mert ha van kiindulási pont akkor az már nem lehet végtelen.

2014. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De a nulla minden halmaznak eleme, tehát nullával is ugyan úgy kell számolni, mintha egy adott elem lenne a halmazban. Vagyis a nulla is a rendezett párok közé fog tartozni.
2014. jan. 14. 11:06
 5/5 anonim ***** válasza:
A nulla fogalma akkor sem változik, bármelyik csoportba sorolod. Ha rendezett, vagy rendezetlen, a jelentése akkor is csak semmi, tehát nincs.
2014. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!