Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Invertert felhasználva egy...

Blander kérdése:

Invertert felhasználva egy áramkör kivezetése végén lehet egyenáramot kapni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy ha már az inverter képes akár 7v-ból 18v-ot csinálni ami ugyebár váltóáram akkor azt valahogy diódákkal esetleg nem lehetne egyenárammá alakítani? És ha lehet akkor mennyi lenne a veszteség? Gondolom hogy van mert nyilván bármit lehet csak ha ez ilyen egyszerű lenne akkor már rég lenne "ingyen energia"

2014. jan. 21. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet újra egyenáramot csinálni. Sok inverterbe eleve beépítik az egyenirányítót. Annak idején a trabantosok használtak ilyeneket, hogy 6 V-ról 12 V-os autórádiót használhassanak.
2014. jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Éss ha lehet akkor nem lehet olyat trükközni hogy autómatikusan váltogassa az aksikat bizonyos merültségi szint után? Az egyik aksi működteti a másik töltődik... Közöttük az átkapcsoláskor pedig kondival van kitöltve az átkapcsolási időt, hogy folyamatosan üzemeljen(szünet mentes legyen) Nyilván a folyamatos használat miatt cserélni kéne az aksikat bizonyos időnként , mondjuk 2-3 évente de sokkal inkább megérné így nem? Kirándulásra is abszolút jó lenne ha egy 3 órás út során elő veszem a laptopot vagy mondjuk így lehetne bármit működtetni akár 2-3 éven át kikapcsolás nélkül( már ha bírja addig az élettartalma) Ilyesmit mért nem találtak ki? Tudom én hogy ebbe nem lenne üzlet , de sokkal olcsóbb lenne így az élet.. Vagy csak magammal viszem és bármit tudok róla működtetni amíg csak akarom.. (aksi élettartamtól függően)
2014. jan. 22. 18:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Még adós vagyok a veszteségekkel. Ez nagyban függ az inverter típusától. de az biztos, hogy egy szilíciumdióda 0,6 - 0,8 voltot "lop el" az egyenirányított feszültségből, ami áramtól függően veszteségként jelentkezik.

Ha egy "csurig" töltött autó-akkumulátort beteszel a csomagtartóba, azzal sokáig lehet laptopot használni.

A páka-bűvészek sok mindent megcsinálhatnak, de én az autó elektromos rendszerébe nem piszkálnék bele. Kellemetlen lenne Alsóröcsöge, és Kutyapalánkfalva között ragadni.

2014. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!