Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik a legkönnyebb stabil...

Skami kérdése:

Melyik a legkönnyebb stabil anyag amit könnyen és olcsón be lehet szerezni? Pl. léghajó gyártásához mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 17:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

az titániumbol van hozzá lehet jutni a méh ben

vagy marson

2014. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Wadmalac ***** válasza:

Assz'em még minding nem tudjuk, mekora tömeget akar a barátunk emelni a lélekvesztővel.

Elég fontos kérdés.

2014. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

akkor kezdjuk újra egészet, kicsit fantasy de annyi bolond van hogy mért is ne? :D

akarnák vagy építeni vagy venni/építtetni egy léghajót olyat ami leheto legmagasabbra tud repülni, szinte az űrbe, ott bekapcsolnám távirányítóval egy kamerás mini űrrepülögépet amely a magasságból ítélve remélhetőleg nem igényel túlzott energiabefektetést ahhoz hogy elhagyja a föld gravitációs terét, átkapcsol valamilyen meghajtásra amihez még nem tudom milyen módon elég lenne a kôrnyezet nyújtotta anyag (pl űrszemét égetés vagy mittomén) elmegy a Holdig, miközben végig irányítható távirányythatóval + kamera is látható, felvesz onnan egy követ, haza hozza és miután belépett az atmoszférába kiengedi az ejtőernyőt és megtalálható helyre esik. mindezt otthon könnyen és olcsón beszerezhető anyagokból. és ha ez megvan ugyanezt megismételni valamiképp nagyban is és végül épyteni egy űrlogisztikai céget ami adott esetben léghajókkal tudna konténereket szállytani egyes földi városok között is :) kb ennyi volna a terv. jó lenne, mert a léghajók nem szennyezik a környezetet, az irányíthatóságuk viszont javulhat. Kármán Tódor szerint is használhatóbbak lehetnek ha az emberek továbbfejlesztik őket. nem is szólva a léghajók nyújtotta lehetöségekről :)

2014. febr. 7. 19:24
 14/20 53gr3ii W33D válasza:

Könnyű és ezzel párhuzamban erős is..

Kisebb méretűhöz hurkapálcika, nagyobb méretűhöz bambusz.:)

2014. febr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 53gr3ii W33D válasza:
Holdproject.. köszi h feldobtad a napom :D
2014. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 thatos válasza:

Szerintem jobb, ha visszatérsz a földre, mert

1. léghajóval tudtommal kb. 30 km. magasságig tudnál emelkedni, ami a Föld-Hold távolságnak eléggé csekély része - igaz ugyan, hogy különféle bonyolult trükkökkel még ez is sokat számíthat,viszont mindenképpen hatalmas tömeget kellene megemelned, amihez irdatlan térfogat kellene (és nem bambusz merevítéssel). Nem véletlen, hogy a Space akármi űrturisztikai cég hasonló célra "katamarán" repülőgépet épített, pedig ők csak kb. 100 km. magasra akarják vinni a gazdag hülyéket (akik ott vélhetően kiokádják a belüket jó pénzért).

2.Attól tartok, egy ilyen herkentyű komplett távirányító rendszerét (telekommunikáció, telemetria, stb.) igen komoly képzettség nélkül nem nagyon fogod tudni megtervezni, pláne kivitelezni.

3.Irányítható léghajókat közlekedésre a Hindenburg katasztrófájáig próbáltak használni, ma teherszállításra használják őket nagy építkezéseken, pl. a szibériai olajmezőkön.

Egyszóval: az álom szép,csak kivitelezhetetlen, szerintem

2014. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 53gr3ii W33D válasza:

Kedves thatos .

"(nem bambusz merevítéssel persze)" válaszod b@55za a kicsi szemem.

A holdprojecthez qrvára nincs se képzettsége, se pénze a kis kedvencünknek.

Ez persze nem azt jelenti, h le kell fikázni az ötletem, de ha meg akar egy ilyen projectet valósítani, akkor hallgassom rám.. -.-

2014. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 53gr3ii W33D válasza:
yo.kicsit mérges lettem. felejtsdel.
2014. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
há má mé ne lenne? csak el kell kezdeni :D
2014. febr. 10. 17:57
 20/20 thatos válasza:

Kedves 18. és Kérdező!

Szerintem senkinek sincs semmi szégyellni- vagy szemrehányni valója. Ha megnézzük a technika/technológia fejlődéstörténetét, érdekes módon kiderül, hogy a nagy felfedezéseket általában kiröhögött kívülállók tették - ez tény.Én csak a T. Kérdezőt szerettem volna a csalódástól megóvni.

Próbálkoznio persze lehet...

2014. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!