Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha szétszednénk egy elemet...

Ha szétszednénk egy elemet (pl:oxigén) akkor mi történne?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy az elemek nem bonthatók de,ha valakinek valamilyen módszerrel sikerülne akkor mi történne?

Ősrobbanás? xD 10/F


2014. febr. 5. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Már hogyne lennének bonthatók az elemek! Az elemeket protonok, neutronok és elektronok alkotják. Elektront viszonylag könnyű leválasztani, a protont és neutront, amik az atommagot alkotják, nehezebb. Ha különválasztjuk nem történik semmiféle robbanás, kivétel nagyobb rendszámú elemknél, ha sok van egyszerre egy helyen (urán, plutónium), akkor atomrobbanás következne be. Egy 10 évesnek elég ennyit tudnia, akkor már okosnak számít. De szerintem te nem 10 éves vagy.
2014. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De 10 éves vagyok :D

És ha az atommagot bontjuk akkor mi lesz?

2014. febr. 5. 17:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagyis a prutont meg a neutront?Azt szét lehet bontani?
2014. febr. 5. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:
az első válaszoló mondandójának második fele a proton és a neutron szétválasztására vonatkozik sztem. bővebben itt: [link]
2014. febr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Protont és neutront is tovább lehet bontani 3-3 kvarkra. Ezt részecskegyorsítókban csinálják, nagyon nagy sebességgel egymásnak lövik egymást és széthasadnak. A kvarkoknak több fajtája van, a protonok és neutronok különböző fajta kvarkokat tartalmaznak. A kvarkokról keveset tudni, az nem ismert, hogy bonthatók-e tovább.
2014. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ilyen kis méretekben már nem működnek jól a szokásos foglamaink.

Pl. a protont nagyon nagy energiával fel lehet bontani 3 kvarkra. Csakhogy a kvark 100-szor nehezebb a protonnál!

Az energiából, amit belenyomsz - nagy részben tömeg lesz.

Tehát akkor most melyik is a része melyiknek?

2014. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!