Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A desztillált víz és a száraz...

A desztillált víz és a száraz konyhasó sem vezeti az áramot. Vezeti az áramot a desztillált vízben oldott konyhasót tartalmazó oldat? Mi a jelenség magyarázata?

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Vezeti. Hogy miért, azt nem tudom. Valami olyasmi, hogy a só vizes oldatánál a sók valamit valahogy csinálnak.
2014. febr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Amúgy a desztvíz is vezeti az áramot, minden 400000000. vízmolekula hidrolizál.

Ugyanez a kulcsa a sós vízben is, legyen oldott ionok, vagyis szabadok, amik tudják szállítani a töltést. A száraz sóban az ionok rögzített állapotban vannak.

2014. febr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Még két 0-t csapj a végére, szóval négyszáz-milliomodik.
2014. febr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdező nagyon unatkozik, szerintem.

A kérdéséből ui. nyilvánvaló, hogy tudja, igen, a konyhasó oldat vezeti az áramot. Meg azt is, hogy miért.

2014. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg bemásolta ide a ház feladat (vagy valami feladat) egyik kérdését.
2015. ápr. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!