Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 13 éves vagyok, és a matematik...

13 éves vagyok, és a matematika középszintű érettségi feladatlapot ki tudtam tölteni hibátlanul. Hogyan lehetne olyan ütemben tanulni, hogy egy hónap múlva az emelt szintűt is? Mert utána mennék az egyetemi matematikára.

Figyelt kérdés
2014. febr. 26. 20:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Aki nem hiszi el, írjon privit, tegyen próbára
2014. febr. 26. 20:05
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni és olvasni hozzá az elméletet. Ehhez egy tematikát kell követni és menni fog. Mondjuk egyik évben az érettségi az általános 8.szintjének, máskor meg valóban gimi 4-nek felel meg.

Scharniczky Viktor tanár úrnak van egy jófajta gyűjteménye központi érettségi-felvételi feladatokból. Azokra gyúrjál szépen rá, azok nem a mai érettségi szinten vannak.

2014. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
ne provokáld az embereket, mert azzal csak magadnak ártasz
2014. febr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak kérdezem, Scharnitzky Viktor könyvei még mindig fedik az érettségit? Rég, nagyon rég íródtak azok. Nincs semmi baj velük, de én nem tudom hogy mennyiben, ha egyáltalán tolódott az érettségi.
2014. márc. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát hála Istennek jóval nehezebbek benne a feladatok, mint egy sima érettségi feladatlapon :)
2014. márc. 1. 13:04
 6/13 anonim ***** válasza:

Középszintűt nem olyan nehéz kitölteni.

Ha egyetemre készülsz, ajánlom az alábbi könyveket figyelmedbe:

Bárczy Barnabás: differenciálszámítás.

Bárczy Barnabás: integrálszámítás.

Scharnitzky Viktor: differenciálegyenletek.


A matematika igazából ezeknél kezdődik.


A mai érettségi szinvonala bőven alatta van a régieknek. Az egyik előbbi hozzászóló válaszoló is igen jó könyvet ajánlott.

Forgasd őket bátran, lelkiismeretesen és szeretettel.

2014. márc. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, kedves utolsó :)

A Differenciálegyenleten kívül megvan mindkettő.

A feladatos könyvet letöltöttem.

Egyébként különösen a számelmélet és a mátrixok érdekelnek. Azokkal kapcsolatban tudnátok javasolni jobb könyveket?

Pont tegnap töltöttem le a Scharinczky féle mátrixszámítással kapcsolatos könyvet.

2014. márc. 2. 14:08
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Obádovics: Lineáris algebra ill. Mátrixok és differenciálegyenlet rendszerek.


A bólyai könyv is jó, ami a mátrixokkal foglalkozik.

2014. márc. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
KÖszönöm! :)
2014. márc. 3. 17:47
 10/13 anonim válasza:

Tudom, régi kérdés, de:

Te jó ég. Nem sértésből írom, de van neked életed? Szórakozás, szabadidő, barátok, pihenés? Én már becsavarodtam volna ha ennyi idősen ilyen okos lettem volna :D viccen kívül. Egyébként őszinte gratulációm a tudásodhoz! Sokra fogod így vinni az életben!! :)

2014. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!