Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan "kezdjek" matematikát...

Hogyan "kezdjek" matematikát tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

9. osztályos vagyok gimnáziumban, nyelvi tagozaton. Sajnos csak heti 3 matekom van, de nagyon szeretem. 5,0 az átlagom különösebb megerőltetés nélkül. Szeretnék olyan feladatokat megoldani, anyagokat feldolgozni, amiket még nem vettünk. És az eddig megtanultak kiegészítői vagy olyan anyagok, amiket csak később veszünk.

Idén eddig tanultunk:

Halmazok(unió, metszet, kivonás(?), komplementer, részhalmaz)

Kombinatorika(Erre már annyira nem emlékszem, hogy milyen típusú feladatok voltak, de szerintem csak a legalapabbak)

Gráfok(minimálisan, de ez szerintem nagyon érdekes)

Algebra(Nevezete azonosságok, szorzattá alakítás, algebrai törtek)

Számelmélet(?)(prímek, oszthatóság, legnagyobb közös osztó, legkisebb közös többszörös)

Számrendszerek(Oda-viza váltások)

Függvények(lineáris, másodfokú, abszolútérték, lineáris törtfüggvény, négyzetgyökfüggvény, absolútérték függvények összeadása, kivonása, [értelmezési tartomány, értékkészlet, zérushely, menet, szélsőérték, töréspont, szakadási hely] másodfokúnál teljes négyzetté alakítás)

Geometriát kezdtük most, Pitagorasz-tételnél tartunk..


Mit tanácsoltok, hogyan mélyedjek el jobban a matematikában?



2014. márc. 6. 20:17
 1/8 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy nem vagyok egy matekzseni, csak szeretem és szeretnék sokkal többet tudni.


Helyesírási/gépelési hibákért elnézést.


Előre is köszönöm a válaszokat!


14/L

2014. márc. 6. 20:25
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azokat a témákat gyakorold "keményebben", amiket az iskolában vesztek. Minden témához itt a gyakorikerdések keresőjében is nagyon sok feladatot találsz. Van nekem is egy web-oldalam, azon szintén nagyon sok kidolgozott feladat, videó van témánként csoportosítva.

[link]

Ha szétnéztél, kérdezz nyugodtan, mindenben szívesen segítek.

2014. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. márc. 6. 22:09
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem kéne előre menned a tananyagban! Ez sem a pedagógusoknak, sem az osztálytársaidnak nem tesz jót.

Minden közösségben van egy, néhány túlbuzgó, akik túlhangsúlyozzák a versenyszellemet. A versenyszellem az csak egy embert emel ki a többiek közűl, a többiek rovására kárára!

2014. márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass az előzőre! Sőt, épp ellenkezőleg, szerintem akár nyugodtan megkérheted a tanárodat is, hogy ha tud, ajánljon neked olyan tankönyveket vagy internetes oldalakat, ahol ki tudod elégíteni a kíváncsiságodat. Minden tanár szereti, ha a diákjai szeretik azt, amit ő tanít. Az pedig külön öröm, ha valakiről már ilyen fiatalon látszik, hogy nem lesz belőle szakbarbár, és a közvetlen érdeklődési területén kívül is vannak dolgok, amelyek számára fontosak.
2014. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Javaslom a trigonometriát, az a középiskolai tananyag legnehezebb része. Emellett foglalkozhatsz komplex számokkal, (lineáris és absztrakt) algebrával, analízissel is. A Bolyai könyvsorozat elég jó.

A tanárodat is megkérheted, hogy segítsen, vagy ha Budapestre jársz, akkor a Fazekas Gimnáziumot is érdemes felkeresned.

2014. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Elég különbözőek.


A 2. válaszolónak nincs igaza. Nem jobb akarok lenni a többieknél vagy bárkinél, néha ez probléma is, hogy nincs bennem versenyszellem. Magam miatt szeretnék fejlődni, mert érdekel és szeretem a matematikát.


A tanáromtól nem igazán szeretnék tanácsot kérni.



Utolsó válaszolónak is köszönöm. Sajnos nem Budapestre járok. Trigonometriát nehéznek érzem, nem azzal "kezdenék".

2014. márc. 7. 15:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Differenciálszámítás, integrálszámítás.

Foglalkozz ezekkel, ezek az alapjai a matematikának.

A bólyai könyvsorozat 2 erre vonatkozó tagját tudom ajánlani, önálló tanulásra kiválló.


Olyat ne tanulj előre, amit úgyis vesztek, mert unalmas lesz az óra.

2014. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!