Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 28 évesen késő elkezdeni...

28 évesen késő elkezdeni felsőfokú matematikát tanulni?

Figyelt kérdés

A jelenlegi szakmám (fodrász) már nem tartogat kihívásokat. Nem azt mondom, hogy mindent tudok és a legjobb vagyok, de nagyon egyhangú már.


Mindig is vonzott a matematika, de egy szakma kitanulása elsődleges volt számomra.


Szerencsére anyagilag megtehetem, hogy akár 10 évre is visszaüljek az iskolapadba és nappalin tanuljak.


A kérdésem az lenne, hogy ha így döntenék, fel tudnám venni a versenyt a nálam 10 évvel fiatalabbakkal? A célom az lenne, hogy matematikus legyek, vagy legalábbis főiskolai-egyetemi oktató. Lehetséges?


2012. nov. 11. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lenne lehetséges? Az én fiam 24 éves, most fog lediplomázni /reméljük/ és ő is fizika vagy matek szakon szeretne tovább tanulni.
2012. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még, természetesen. De készülj fel rá, hogy baromi nehéz lesz. Nem is biztos hogy az anyag miatt, hanem mert egyszerűen nem tanultál már évek óta, nem használtad az agyad úgy, és annyit amennyi kéne, szóval bele kell jönni. Hajrá :)
2012. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Raptor666 ***** válasza:

Szerintem sohasem késő, ha érdekel és ezt szeretnéd. Én jövő héten leszek 27 és jövőre megyek egyetemre. Nem azért, mert annyiszor megbuktam :), dolgoztam 4 évig és mostanság bántam meg, hogy nem mentem továbbtanulni és döntöttem. Hátránya nem lesz belőle az embernek...

Én úgy tervezem, hogy az alapképzést (3,5 év) nappalin csinálom a mesterképzést (2 év) meg még meglátom.

Szóval hajrá!!!

2012. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A matekból 10 év kihagyás végzetes lehet.

Ha nagyon tehetséges vagy, akkor elképzelhető, de ha nem, akkor szinte lehetetlen.

Olyan, mintha pl. vívni szeretnél versenyszerűen megtanulni 28 évesen. Vannak olyan készségek, amik ha nem 25 éves kor előtt között alakulnak ki, akkor már nem lehet hiánytalanul bepótolni.

2012. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok, pont ezért tettem fel a kérdést. Valahol én is ezt a 25 éves korhatárt olvastam az agy végleges kialakulásával kapcsolatban, a sportos példa pedig tökéletes!
2012. nov. 12. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem! Ha akarod, meg tudod csinálni (bár én infó szakon vagyok, de nekem is van ismerősöm, aki 30 felett kezdte, és a legjobbak között van!)

Szóval, ha megteheted, és meg is akarod tenni, vágj bele (ha ügyes vagy 3 év elég, nem kell 10 évre visszamenni...)

2012. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
szerintem sem lehetetlen, az a kérdés, hogy van-e elég önkritikád, és elég kitartó vagy-e, vagy csak légvárakat építgetsz. nem akármilyen akaraterő kellene ehhez. könnyen lehet hogy a dimenzionális különbségek vannak az elképzelésid és a valóság között. mi lenne ha elkezdenél járni egy gimnáziumi matektanárhoz pl. egy évig, aki felfrissítene, előkészítene, és látnád azt is, hogy van-e ehhez elég kitartásod, érzéked. és ha nem mégsem olyan, mint ahogy elképzelted, akkor nem fecséreltél el csomó időt, pénzt energiát az egyetemre iratkozással, és tovább tudsz lépni.
2013. okt. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!