Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt a feladatot nem tudom...

Ezt a feladatot nem tudom megcsinalni. Hogy kell?

Figyelt kérdés

van egy parhuzamos r-l kapcsolás, megvan adva az R=80 ohm

L=0.2 H, f=50hz U=230V

Ki kell szamolni a latszolagos meddő hatasos teljesitmenyt, cosinusfit, es a lenyeg hogy mekkorra kapacitasu kondenzatort kell parhuzamosan kapcsolnunk az aramkorbe hogy a cosinusfi egyenlő legyen 1el vagyis Xc=Xl -el


Elore is koszi ha valamit kihagytam szoljatok



#induktivitás #elektrotechnika #kapacitás #impedancia #induktív szuszceptancia #admittancia
2014. márc. 14. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá a Z:

1/Z=gyök((1/R^2) + (1/Xl^2)) //Xl=2Pi*f*L


a cosFí=Z/R


I=gyök((U/R)^2) + (U/Xl)^2))


Xc=Xl -> 1/(2Pi*f*C)=2Pi*f*L -> C=1/2Pi*f*L/2Pi*f


Látszólagos: U*I

Meddő: U*I*sinFí

Hatásos: U*I*cosFí

2014. márc. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt mind tudom, de honnan tudom konnyen hogy mekkora kapacitasu kondenzatort kell parhuzamosan kotnom ar aramkorben?
2014. márc. 15. 08:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogy a koszinusz fi egy azaz 1 legyen
2014. márc. 15. 08:33
 4/5 A kérdező kommentje:
Már rájöttem magamtol is, csak visszafelé kellett szamolni ugye az Xc ugy kapjuk mrg hogy 1/2pi*f*C, es ha az akarjuk higy az xc egyenlo legyen xl-el akkor csak bekell hekyettesiteni xc helyere az xl, es utana C-rendezni kell a kepletet igy az lesz higy C=1/2pi*50*Xc
2014. márc. 15. 13:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagyis C=1/2pi*f*Xc
2014. márc. 15. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!