Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy vadász elindul délnek és...

Egy vadász elindul délnek és megy 100 métert, utána keletre fordul és megy 200 métert, majd ismét 100 métert megy északnak. Ezzel visszaérkezett a kiindulási helyére. Ekkor meglát egy medvét és lelövi. Milyen színű a medve?

Figyelt kérdés
Megoldásban azt mondják, hogy fehér mert az északi sarkon vagyunk. De hogy lehet rájönni ezekből az adatokból, illetve, ha keletnek megy 200 métert, akkor már alapból 200 méterrel arrébb van, mint a kiindulási helye, tehát attól hogy az északi sarkon van, még nem térhet vissza ugyan oda. Vagy igen? Valaki el tudná magyarázni?
2014. márc. 15. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Láttál már földgömböt? Gondolom, nem nagyon. Nézz meg egyet.
2014. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De láttam, de ebből még nem lehet tudni, hogy az északi sarkon vagyunk. ugyan miért térne vissza ugyan oda, ahonnan elindult? 100 m-t délre, 200 m-t keletre. Ahhoz hogy ugyan oda térjen vissza 200 m-t nyugatra és utána 100 m-t északra kéne mennie.
2014. márc. 15. 18:54
 3/7 anonim válasza:
Amúgy ha magadhoz vennél egy földgömböt akkor az sokat segíteni és úgy már egyszerű ;)
2014. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincs földgömbünk :(

De egyszerűen nem értem. Hiszen a Föld mindenhol gömbölyű, tehát ha egy gömbnek tekintjük, akkor teljesen mindegy hol vagyunk.

2014. márc. 15. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyedül ott igaz, hogy ugyanoda tér vissza a kiindulási helyre, másutt nem igaz! Ez a feladat lényege. Mindenütt másutt négyszög, csak ott háromszög. Ha találsz egy másik helyet a földgömbön, ahol ez igaz, én fizetem az utat!
2014. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A logikád akkor állná meg a helyét, ha a Föld lapos lenne.

Ha elindulsz északra a Földgolyón, mindig az Északi-sarkra jutsz előbb-utóbb, teljesen mindegy, hogy épp melyik részén vagy a Földnek. Szóval a példában akár ötezer métert is mehetnél keletre, ugyanúgy 100 méterre lennél délre az Északi-sarkponttól. A sarkpont körül köröznél.

2014. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ja már értem :) köszönöm, tényleg így van.
2014. márc. 15. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!