Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell kiszámolni ezeket...

Hogy kell kiszámolni ezeket az egyenleteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Idén vagyok első éves gimnazista minden jól megy kémia, fizika, földrajz meg minden de a mostani matekkal nem bírok el. Ebben szeretnék segítséget kérni hogy leírnék pár egyenletet és aki tudja levezethetné nekem hogy kell kiszámolni. Akkor kezdeném is:

[2x-4]kisebb vagy egyenlő mint x-1,


(5x-5)(x+2)=0


6-2x

----- <0

x+5


X+2=X a másodikon (grafikusan)


Ezek lennének azok előre is köszönöm.

A helyeírásért elnézést mobilról vagyok.



2014. ápr. 7. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért a vesszőket kitehetnéd.


Az első egy abszolút értékes példa akar lenni? Mert akkor fel kell bontani tartományokra, ahol előjelet vált, és külön kiszámolni. Egyébként meg ugyanúgy kell számolni, mint egy egyenletet, csak figyelni kell, hogy ha negatív értékkel szorzod vagy osztod, akkor megfordul a relációs jel.


A másodiknál külön kell kiszámolni, hogy 5x-5=0 vagy x+2=0, és mindkettő megoldás lesz.


A harmadik akkor fog teljesülni, ha (pontosan) az egyik negatív (a számláló vagy a nevező).

Tehát:

6-2x<0 és x+5>0

vagy fordítva.


x+2=x^2

vagyis x^2-x-2=0

Ez egy függvény, amit ábrázolnod kell:

x=0-nál 0^2-0-2 vagyis -2 lesz

x=1-nél 1^2-1-2 vagyis szintén -2

Kiszámolod jó pár helyen, felrajzolod... egy parabola lesz belőle, 2 helyen lehet 0 az értéke.

2014. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első feladat szerintem egészrésze-függvénnyel kapcsolatos egyenlőtlenség:

[link]

2014. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az utolsót is meg lehet úgy oldani, hogy nem számolsz semmit, csak felrajzolod az x+2 és az x^2 függvényeket, és ahol metszik egymást, az a megoldás.
2014. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek.
2014. ápr. 8. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!