Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tényleg vannak ilyen szerzetes...

Tényleg vannak ilyen szerzetesek, akik mindenféle természetfeletti dologra képesek?

Figyelt kérdés
Állandóan ezt hallani. "Vannak szerzetesek, akik képesek lebegni..." "Vannak szerzetesek, akik képesek teleportálni..." "Vannak szerzetesek, akik képesek láthatatlanná válni..." De HOL? Hogy lehet belépni közéjük? Mi kell ahhoz, hogy a tanítványuk lehess? El lehet sajátítani a tudományukat?
2009. dec. 23. 10:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%

Gyurcsók József az egyetlen magyar Jedi!


retafdog

2009. dec. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Vannak. És nem, soha nem fogsz közéjük tartozni. Rossz országba születtél, ez van.
2009. dec. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Miért? Én úgy tudom, fogadnak tanítványokat, csak le kell mondani mindenről.
2009. dec. 23. 11:24
 4/21 anonim ***** válasza:
41%
Ez egy nagy hülyeség. Ha tényleg igaz lenne, ez menne a tévében, nem pedig a H1N1-es parázás.
2009. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Egyszer volt a TV-ben/neten is, hogy egy szerzetes egy város parkjában lebegve ült és bárki megnézhette. Valaki emlékszik rá, egy kissé hihetetlen volt. Közelről nem mutatták. hm..
2009. dec. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

11:33-as: alapelv, hogy ezt nem szórakozásból vagy pénzszerzésből tanulják. akkor mégis minek menne a tv-ben? nem kell nekik semmi a nyugattól, nem tudják megvenni őket.


kérdező: csak kiváncsi voltam az elszántságodra, mert ehhez bizony kelleni fog. Tibet, buddhizmus lesz a Te utad, kolostorokba befogadnak.

első körben viszont tanulj a buddhizmusról és kínaiul. ez a 2 nagyon fontos lesz még.

2009. dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ilyen nem létezik. Számtalan komoly szerzetesrend van melyeknek tagjai éveket töltenek meditációval, de szuperképességeket nem nyernek eközben. Viszont a hosszas meditáció számtalan fontos dologban hozhat megvilágosodást pl egy buddhista, vagy más szerzetes számára.


A kérdésedből egyébként látszik, hogy azért akarnál ilyet tanulni, hogy utána felvághass mások előtt vele. Ez áll a lehető legtávolabb a buddhizmus szmerendszerétől, de gyanítom, hogy más rendek is szabályzatával is teljesen ellentétes.


Szerintem ha érdekel az ilyesmi, akkor tanulj róla sokat. Egy idő után majd belátod, hogy a szerzetesség nem szemfényvesztő természetfeletti képességekről, hanem valami másról, annál sokkal többről szól.

2009. dec. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igazából nem akarok felvágni, egyszerűen érdekel. Amúgy tudom, hogy semmi olyat nem tesznek, amivel magukra vonnák a figyelmet, dacára a képességeiknek.
2009. dec. 23. 13:24
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

ilyen marhaság, hogy lebegés, teleportálás, nem létezik

viszont szerzetes lehetsz, csak tanulj kínaiul, utazz el tibetbe stb.

2009. dec. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

Lebegés az biztos létezik, és olyan is hogy tárgy mozgatás.Valaki magyar leírta még régebben, hogy látta amint Dzsingisz kánnál fekete kővel tüzeltek ( nyilván szén) és olyan fák voltak ott amin több fajta gyümölcs volt, és a poharakat a levegőbe tudták tartani ilyen mágus szerűségek.


200 évvel ezelőtt a 3 állítás közül egyet sem hittek volna, el de ma már mindenki tudja, hogy az első 2 van. Én meg tudom, hogy a 3. állítás is igaz.

2009. dec. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!