Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tényleg vannak ilyen szerzetes...

Tényleg vannak ilyen szerzetesek, akik mindenféle természetfeletti dologra képesek?

Figyelt kérdés
Állandóan ezt hallani. "Vannak szerzetesek, akik képesek lebegni..." "Vannak szerzetesek, akik képesek teleportálni..." "Vannak szerzetesek, akik képesek láthatatlanná válni..." De HOL? Hogy lehet belépni közéjük? Mi kell ahhoz, hogy a tanítványuk lehess? El lehet sajátítani a tudományukat?
2009. dec. 23. 10:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Vannak emberek akik milliárdokat képesek kilopni ciprusra és a kajmán szigetekre és büntetlenül megúszni...


Engem ez érdekelne inkább mintsemhogy lebegjek, és marhára közéjük tartoznék ha tudnék!! :D

2009. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

17:41 és a föld is lapos,a nap pedig körülötte forog,ugye?Természetesen az a marhaság,amit te írtál,nem pedig a levitáció!

Igen is létezik,de ha nem hiszed,nehogy itt várj rá bizonyítékot,mert tudod itt még nem tartanak ott,ahol kéne..a föld igen is lapos!!!És a végén kapaszkodnak az emberek,van aki le is esik,mert nem bírja a keze!!!!!

racionalitásnak is vannak ám határai,pl amiről nem tudsz,arra mond azt hogy szerintem nem létezik,külömben te is úgy jársz,mint sötét elődjeink!!

2009. dec. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"Lebegés az biztos létezik, és olyan is hogy tárgy mozgatás.Valaki magyar leírta még régebben, hogy látta amint Dzsingisz kánnál fekete kővel tüzeltek ( nyilván szén) és olyan fák voltak ott amin több fajta gyümölcs volt, és a poharakat a levegőbe tudták tartani ilyen mágus szerűségek.


200 évvel ezelőtt a 3 állítás közül egyet sem hittek volna, el de ma már mindenki tudja, hogy az első 2 van. Én meg tudom, hogy a 3. állítás is igaz."


Gyerekek, _pontosan_ így néz ki egy áltudományos érvelés. Nincs konkrét forrás, nincs bizonyíték, nincs felállított modell, nincsenek mért adatok. Nincs semmi, csak a nagy hókuszpókusz szegény Dzsingisszel és az "ő meg tudja".

2009. dec. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%

Apám olvasta régebben a könyvet, és régen mesélte el nekem ,ezért meg kérdeztem újra:

Marco Polo útleírásában olvasta és nem Dzsingisz kánnál, hanem csak az ő volt udvarában volt így valami más kánnál a nevét már nem tudom és nem magyar ment oda hanem Marco Polo olvasd el az útleírását ha nem hiszed el.

Mikor vissza tért Európába a pápa kiátkozta, mindenki azt hitte baromságokat mond, és a halálos ágyán a pápa küldött követet, hogy ha vissza mondja a tanait akkor befogadja újból az egyházba (nem tudom ezt hogy mondják ). Marco azt mondta, mondjátok meg a pápának, hogy még a felét sem mondtam el annak amit ott láttam .

Ja és ott már volt papírpénz amit szintén nem hittek el Európában, úgy mint fekete követ amivel tüzelni lehet és úgy mint a tárgymozgatást sem.


Azt meg nem értem, hogy ebben a történetben mik a mért adatok és a felállított modellek :D


Ps:

Nem mondok semmi forrást meg, hogy hol volt mint volt, de elég jó érzés ilyet tapasztalni . Kívánom egyszer tapasztald meg.

2009. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
illetve mik lennének a mért adatok
2009. dec. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Komolyan nem érzel különbséget a "fekete kővel tüzelés" meg a levitáció között?

Az egyik abszolút egyszerű, létező dolog, a második viszont a fizika több szabályának is ellentmond...

Egyébként láttam már ilyen lebegést.

Egy rögzített boton támaszkodtak.

Kamu, megtévesztés, trükk, vicc, a lényeg ugyanaz.

Ilyen képességek nem léteznek.

2010. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Természetfeletti képességeken szerintem azt kell érteni hogy átlag emberektől eltérő dolgokra is képesek:

pl testhőmérséklet változtatás, (egy ilyet kísérletet sugároznak a tv-ben is, ahol kb 10 szerzetes 0 fokon vizes lepedőbe csavarva megszárítja azokat), fájdalomtűrés, vagy mondjuk extrém esetben gyors gyógyulás.

De nemigazán hiszek olyanokban hogy lebegés, vagy tárgyak mozgatása. Ezek szerintem csak róluk keringő legendák. Ilyen kísérletekről pl nemis hallotam soha, de az előzőeket vizsgálták laboratóriumi körülmények között is, és pont a levitáció maradt volna ki?

2010. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy a tibetieknek fogalmuk sincs arról, hogy a vén Európába modern kórházaiban hány évig lehet még lélegeztetőgépen tartani egy agyhalottat, ugyanúgy nekünk itt Európában fogalmunk sincs arról, hogy mit művelnek Tibetben.

Szóval innentől már csak találgatás, hiedelem.

Látom a többség számára a levitálás hihetetlen. Holott lehet, hogy több ezer éve csinálják.

Érdekes, hogy a feltámadást (Jézus) sokan elhiszik, egész vallás épült fel erre...

De amúgy fogalmunk sincs arról, hogy Tibetben mi a lehetséges és mi nem.

2010. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
72%

a lebeges ellent mond a fizika szabalyainak? a holegballon hogy kerult a levegobe? tudom, sarkallatos pelda, es nem pont ide tartozik. elismert fizikusok kiserleteznek levitacioval, teleportalassal, stb-vel, kezd felemelkedni elottuk a kodbe burkolozo rejtely, csak nagyon lassan. az emberi tudat keleten sokkal befogadobb, mint nalunk. ott az olyan szerzetesek, akik elvonulnak, meditalnak, elernek egy magasabb szintet, ahol az agyuk/elmejuk/tudatuk sokkal szorosabb kapcsolatba kerul az univerzumhoz, kepesek iranyitani ezt a fizikai valosagot ugy, hogy egy kulso, negyedik/otodik terdimenziobol "figyelik" ezt a valosagot. mi nem vagyunk kepesek 3 terdimenzional tobbet eszlelni, ezert megmagyarzhatatlannak tunik, pedig vegtere is egyszeru. sot, az se nagy hulyeseg, hogy a harmadik terdimenziot nem is fogjuk fel 100%ban.

es mire tudomanyos alapon kikiserletezik az antigravitaciot/levitaciot, teleportalast, rengeteg energia felhasznalasaval, a szerzetesek mar 3-4000 eve a sajat tudatukkal iranyitanak aprocska, kvantummeretu energiaaramlsokat. sok sikert az abszolut materializmushoz:)

2010. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Valójában létik ezek közül sok csak nem tapsra, ahogy mindenki elvárná,hanem mesterségesen varázslat nélkül.


1,Lebegés szélcsatornákban(amiből többfajta is van,részletekbe ne menjünk bele)

Csak a légellenállásnak kell pontosan megegyezni a test súlyával.Ez mesterségesen könnyen elérhető.(mert he elszáll a toll mert elkapja a szél, az már nem repülés)


2,Gondolom hallottatok már olyan anyagokról amik csak bizonyos szögben látszanak.(vagy csak gondoljatok azokra a kártyákra,"triókra",stb amik attól függően hogy hogy nézed, más képet mutatnak.(ez megint más dolog, de ebbe se menjünk bele).


Ha meg leakarsz nyűgözni valakit akkor vegyél bűvész-készletet.Jobban jössz ki mint ha egy életre elköteleznéd magad egy vallás mellett.

2010. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!