Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van itt olyan aki ért a...

Van itt olyan aki ért a statisztikai számításokhoz (kétmintás t-próba, varianciaanalízis)?

Figyelt kérdés
A szakdolgozatom kutatási részéhez kellene kétmintás t-próbát, varianciaanalízost vègeznem az Excel segítségével. Nagyon jól jönne a segítség, akár személyesen is. Debreceni vagyok.

2014. ápr. 26. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A témavezetőd nem segít? Nincs másik oktató, akit meg tudnál keresni? Miért pont Excelben?
2014. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbálkozok a segítségkéréssel, de aki esetleg értene ehhez, vagy elfoglalt, vagy azt mondja, hogy már olyan régen tanulta ezeket,h elfelejtette.

Valószínű, hogy írok neki, ha nem találok senkit, de hát ő csak nem csinálhatja meg helyettem ezeket, meg már az idő is szorít.

Volt már aki segített az ábrák készítésében, de amit ő segített az kiderült, h nem volt elég, mert a fent említett dolgokat kellene elvégezni.

2014. ápr. 26. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Kézzel kellene kiszámolni a próbastatisztikát is, vagy csak a hipotézisvizsgálat a lényeg? Egyébként itt üzenetben nem nagyon lehet segíteni. A t-próbát még csak-csak, de a varianciaanalízis már egy kicsit bonyolult.

Azt tanácsolnám személyesen keress valakit aki ért a statisztikához, és kérj tőle segítséget.

2014. ápr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, jellemző, nálunk az Egyetemen is gyenge volt az alap matematikai statisztika oktatás, a témavezetőm nekem is csak annyit mondott, keress utána magad. Csak Excelt tanítottak, amiben sok mindent meg lehet csinálni, ez igaz, de most kezdtem statisztikai programokkal ismerkedni és rájöttem, hogy ezekben egyszerűbb és gyorsabb, ráadásul több eszköz áll készen rendelkezésre, mint az Excelben.


Egy oktatónk, végre épp 2014-ben írt egy jó könyvet, amit tavaly sikerült is megvennem, ez alapján indultam el.

Én most az R nyelvet használó RCommander programot alkalmazom, ez ingyenes.

2016. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!