Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetseges az, hogy...

Ördogfiokák kérdése:

Hogyan lehetseges az, hogy vizenyős, lápos talajon a több tonnás, lánctalpas jármű könnyedén átmegy, anélkül, hogy elsüllyedne, míg egy egészen kisméretű személygépkocsi beragad?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan videók a youtubon ahol pont ilyen lánctalpas lápos helyen úgy beragad, mint annak a rendje. Azok is beragadnak, hisz a súlyuk miatt nehezek. Ahol átmegy, ott lehet alul keményebb a réteg, meg tud kapaszkodni, nem tudom.
2014. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tengor ***** válasza:
100%
Igaz, hogy a tömegük nagyobb, de ez a tömeg lényegesen nagyobb felületen oszlik el, valamint a lényegesen nagyobb a lánctalp tapadó felülete is.
2014. ápr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én is ezen gondolkodtam, csak ez volt a tavaly egy fizikaversenyen es most gyakorolok a versenyre , és az a feladat, hogy meg kell magyarazzam, hogy miert van ez?
2014. ápr. 27. 16:11
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

1. sokkal nagyobb lóerő,ami nem a sebességben jelentkezik meg hanem az erőben.

2. Nagyobb súly,ami azt jelenti hogy ha süllyed is,hamarabb eléri a szilárd réteget.

3.Nagyobb felület amin mozog

4. Lánctalp,hamarabb tapad meg


Na és stb. amit egy mérnök tudna fejtegetni órákig :D

2014. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a probléma, mint mély hóban: egy kisgyerek is elsüllyed, de egy mázsás felnőtt sítalpon, vagy hótaposóval nem.

A súly/felület aránytól függ, ahogy Tengor is írta.

2014. ápr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!