Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell megoldani ezt a...

Hogy kell megoldani ezt a feladatot? Méréstechnika, statisztika.

Figyelt kérdés

Két ellenállást párhuzamosan kapcsolunk. Az ellenállások értéke:

R1= 200 ± 3 ohm

R2= 300 ± 6 ohm

Mekkora az eredő ellenállás abszolút és relatív hibája?


2014. ápr. 30. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

abszolút hiba: (a mért érték)-(a valódi érték(névleges))

relatív hiba: (az abszolút hiba)/(valódi érték(névelges))

2014. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak hogy itt nincs mért érték, hanem az ellenállások katalógusadatai vannak megadva, és ha két ilyen ellanállást párhuzamosan kötünk akkor mekkora lesz az eredő ellenállás abszolút és relatív hibája?
2014. ápr. 30. 14:26
 3/8 anonim ***** válasza:

számold ki a névleges értékkel, majd számold ki a maximális eltéréssel ha - és ha + is. és a két külön értékből vond ki a névleges értéket, és akkor kapsz egy abszolút, minimumot és egy abszolút maximumot, aztán felírod hogy X-a,+b érték között lehet.

majd ezt osztod ahogy írtam az előbb és megvan a - és + relatív hiba is.

2014. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

R(átl)= 120 ohm ; R(min) = 117,96 ohm ; R(max) = 122,04 ohm

abszolút: ± 2,04 ohm

relatív: ± 2,04 ohm / 120 ohm = ± 1,7 %

2014. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké, ti ehhez nem értetek. Mindenféle sűrűségfüggvényekkel meg konfidencia intervallumokkal meg táblázatokkal kell it számolni, nem egy szorzás meg egy osztás az egész... Csak akkor nem tudom minek szóltok bele.
2014. ápr. 30. 22:33
 6/8 anonim ***** válasza:
őő pajtás, szerintem te benéztél valami, a 4 alapművelettel ki lehet számolni...
2014. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
amiket te mondasz azt véletlen hibáknál szokás használni, de itt nincs semmi ami véletlen hibát okozzon, nem mérsz te most semmit, csupán számolsz egy adott bizonytalansággal amit már megadtak
2014. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez tényleg csak ennyi? Akkor köszönöm a segítséget mindenkinek, én valami bonyolultabbra gondoltam.
2014. máj. 1. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!