Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » NaCl telített vizes oldatát...

NaCl telített vizes oldatát ha elektrolizáljuk, akkor az anódon oxigéngáz és klórgáz keletkezik?

Figyelt kérdés
És ha Nátrium a katódon vízzel érintkezik akkor NaOH keletkezik? Mert ha a katód alumíniumból van akkor a NaOH, H2O és az alumínium reagál és fokozódik a hidrogéngáz fejlődése. Nemigaz?

2014. máj. 1. 17:38
 1/5 anonim válasza:

Szerintem az anódon klór, a katódon hidr.

Igen h2 keletkezésével.

De én is várom a helyes választ. Elektrokémiában sem vagyok jártas.

2014. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2014. máj. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utánanéztem egy kicsit és szerintem az anódon csak klórgáz keletkezik (ahol néztem nem írták, hogy oxigén fejlődne) de ez a klór részben. reagál a vízzel. A katódon H2 fejlődik és a Na+ a vízzel azonnal reakcióba lép és lesz NaOH valamint ismét H2 fejlődik. És ha a katód alumíniumból van akkor az NaOH reagál vele és 3H2 fejlődik megint. Vagyis elképzelésem szerint 5 mol hidrogén fejlődik a katódon. Eddig csak vas elektródával csináltam és valószínűleg a Na és H2O reagáltak mert pezsgett és több hidrogén fejlődött. Jövőhéten majd kipróbálom alumínium elektródával.
2014. máj. 1. 21:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Én pákahegyeket fogok cinkkel galvanizálni. az elektrolit már kész.
2014. máj. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sok sikert neked is!
2014. máj. 1. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!