Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy csillagász teleszkóp...

Egy csillagász teleszkóp megvételénél milyen paramétereket kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés

gondolok pl: egy 130 000Ftos távcső 150x es nagyítással bír míg egy 30 000 Ft kategóriás (nem mind) 400x al is.

ezt nem értem.

jobb, de mivel?



2014. máj. 2. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy 150x-es távcsővel úgy látod, mintha minden 150-szer közelebb lenne.

Egy 400x-esnél 400-szor közelebb.


A helyedben próbálnék keresni feltöltött mintaképeket mondjuk a Jupiterről (az elég közel van és elég nagy hozzá hogy kijöjjön a nagyításbeli különbség)a különbözőő nagyítási arányokkal.

2014. máj. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a nagyítást értem inkább azt nem h miért van ez így...
2014. máj. 3. 00:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem minden a nagyítás. A képalkotás minősége, a fényerő, a mechanika minősége legalább annyira számít.
2014. máj. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezen kívül azt is vedd figyelembe, hogy a főtükör, vagy lencse mérete megadja az optimális nagyítást. Persze megfelelő okulárral ezt lehet növelni, de nincs értelme, mert újabb részletek már nem jönnek elő. Nem gondolnám, hogy egy olcsó teleszkóp nagyítását érdemes 400 szorosra felvinni, szinte biztos vagyok benne, hogy a tükör, vagy az objektív mérete ezt nem támogatja.

Mire gondolsz konkrétan? Hol láttad ezeket és melyik típusok?

Ha látom őket, vagy a leírásukat, akkor többet mondhatok.

2014. máj. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]

ezeket nézegettem akarok rendelni...

2014. máj. 4. 22:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Végigfutottam az linkelt tallati oldalt, és ilyen paraméterek vannak:


- minimális nagyítás

- maximális nagyítás

Ez nyilván attól függ mit akarsz nézni. Ha nincs konkrét céllod (pl. csak és kifejezetten a Marsot, vagy a Holdat akarod nézni), akkor minél nagyobb terjedelmet válassz.


- állványzat

- összecsukhatóság

A tárolást és a kezelhetőséget befolyásolja. Állványzatot jobb nem külön szerezni, az összecsukhatóság viszont valószínűleg problémát okozhat a képminőségben.

A lencseátmérő is egyszerűen a helyigényt mondja meg, amúgy nem számít.

A fókusztávolság lényegtelen adat, nem akarod szerelni.


- holdfényszűrő, tükör

Kiegészítők. Javítják az elérhető látott képet amennyiben megtanulod használni eme extrákat.


--------------


Részemről a Merkur 60A-t vinném ha még van belőle, és ami kiegészítővel nem vagyok elégedett, azt fejleszteném külön.

2014. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezeket Nehogy megvedd, kínai fosok. Keress inkább itt:tavcso.hu ha abszolút kezdő vagy, javaslom a skywatcher 80/900-as vagy 90/900-as refraktort. Nem fogsz csalódni. Ha van ismerősöd ilyen körökben kérdezd meg tőle mit ajánl. Ha nincs, kérdezz bátran bármiben segítek.
2014. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!