Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora méretű aszteroida...

Mekkora méretű aszteroida kell hozzá hogy az a napba csapódva, ott csökkentse a nukleáris fúzió teljesítményét?

Figyelt kérdés

Van egy elméletem a földi kihalásokra(Pl Perm-kihalás) , amelyeket nem az itteni okok miatt ,hanem egész egyszerűen a naptevékenység csökkenése okán következik be, itt a földön is 1 lehűléses folyamatot okozva.

A naprendszerünkben maga a nap a legnagyobb "meteorvadász" azaz a nap rendelkezik a legerősebb gravitációval,tehát Ő vonzza be a legnagyobb valószínűséggel az óriás aszteroidákat és egy eléggé nagy objektum(1000Km->),minden bizonnyal belezavarhat a nap középpontjában lévő kisméretű sérülékeny Nuk. fúzióba,ami akár több ezer évig is tart amíg az "kidolgozza" magából szennyezőanyagot,és újra maximálisan fűt.. Ezt sosem vetették fel a tudósok? Ha csak 10%-al csökken a sugárzás a napból,"szinte észre se venni",de itt a földön katasztrófához vezethet hosszabb távon.A nehezebb elemekből(Fe,Al,Ca,Mg,O, stb) álló meteor,pillanatok alatt a középpontig süllyedhet,hisz hidrogén-gázból áll a nap,és ott ez "hideg" szennyező anyagként széjjelebb feszíti a mag méretét,nincs meg már a kellő nyomás a tökéletes fúzióhoz,ezután csak részlegesen/csökkent teljesítménnyel üzemel.

Mit gondolsz van; benne valami ráció?


2009. dec. 31. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs. Az aszteroidák Nap körüli pályákon mozognak, ugyanúgy nem hullanak a Napba mint ahogy a Föld sem. Aminek le kellet hullania, az lehullott a a naprendszer kialakulásakor az első néhány százmillió évben.

Nem tartom valószínűnek, hogy egy lezuhanó aszteroida bármit is számítana. Ugyan nem számoltam utána, de javaslom tedd meg. Milyen energiával zuhan egy aszteroida, mennyire emelkedik a hőmérséklete lefékeződéssel. Mennyi hőt von el, hogy kiegyenlítődjön a hőmérséklet.

Abban sem nagyon bízok, hogy olyan gyorsan lesüllyedne. Nem tudom milyen a Nap mélyebb rétegeinek sürüsége, de gyanítom nagyobb mit egy fém aszteroidáé. De ha csak az átlagos sürüséget vesszük, gondolom annál is elég komoly viszkozitással kell számolni, meg az állandó felfele közlekedő áramlatokkal. Állítólag a fénynek is évszázadokig tart, míg a magból kijut a felszínre.

2009. dec. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Egyetértek az első kritikával.

Az esetleg Napba hulló égitestek annyira kicsik relatíve, hogy nem számottevő a hatásuk.

Ez a gondolatod: "pillanatok alatt a középpontig süllyedhet" teljesen alaptalan.

2009. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt felejtetetted ki a gondolatmenetedből(többek között), hogy a napban található hidrogén nem olyan, mint itthon a laborban, hogy úgy van a lombikban, azt bármi keresztül eshet rajta. A felszínen nyilván ilyen, de ahogy haladunk befelé, és nő a nyomás, úgy egyre sűrűbb lesz, és szerintem még viszonylag a tetején eléri a fémből lévő meteorit sűrűségét, akkor meg elég hamar megreked.
2009. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1) Az aszteroidák már csak puszta létüknél fogva sem csapódnak a Napba.

2) Ha mégis, akkor előbb elégnek, minthogy bármi történne.

3) A Napban folyó fúzió egy láncreakció. Azt nem olyan könnyű leállítani, vagy lassítani. Ehhez szerintem még egy Jupiter méretű szikla is kevés lenne. Az aszteroidák meg 100 km-nél nem nagyobbak.

2009. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom láttad-e már, de nagyjából ez történt a Szupernóva-Amikor meghal a nap filmben. Szintén lehült a mag, és a közepén lévő ún sugárnyomás akadályozza meg a csillagot abban, hogy felrobbanjon.Ha ez lecsökken akkor ha nagy a tömege akkor felrobban ,ha kicsi akkor egyszerűen ledobja a "köppenyét". Abban igazuk van az eddigi hozzászólásoknakn, hogy a nagy nyomás miatt valószínűleg megrekedne még mielőtt elérné a magot. De ha elég nagy lenne az aszteroida tömege,akkor lecsökkenne a csillag sugárzási teljesítménye egy irányban, de nem azért, mert a fúzió leáll. Hanem azért mert árnyékolna az aszteroida. Ami ekkorra már elolvad és egy szupersűrű gömbbé vált ekkorra. Valószínűleg egy óriási ún fekete folt jönne létre, de ez csak rendkívül kis mértékben befolyásolná a teljes sugárzás teljesítményét, tehát észre sem vennénk. Hacsak nem csapódna a napba az összes bólygó (a Földet kivéve) és aszteroida a naprendszerben, de még ekkor sem biztos, hogy annyira alacsony lenne a sugárzás teljesítménye, hogy az élet kipusztúlna
2009. dec. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A komplett naprendszer vándorol a galaxison belül az ekliptikán,így az bármikor találkozhat idegen aszteroidákkal, ha jól emlékszem 70 millió év a keringési idő(javítsatok ki ha nem),és az "üres" világegyetem tele van kóborló sziklákkal,így én nem zárnám ki ezt a lehetőséget.,ahogy a Shoemaker-Levy 1994-es Jupiteres esete,is megtörtént,valószínűleg igen sok aszteroida eset bele a napba az elmúlt 5 milliárd évben.

A 4ik válaszolónak, azért ez nem olyan mint 1 tábortűz,hogy beledobunk egy papírt és az ott "elég/elpárolog". Ezek az elemek ott maradnak, megolvadnak,illetve aztán gáz halmazállapotúvá válnak a forró közegben, a gravitáció törvénye alapján a nehezebb elemek lesüllyednek gáz-plazma óceánban,akkor is ha az 1-5 millió C° fokos is.

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ,ha van gondolata még valakinek,akkor szívesen olvasom.

2009. dec. 31. 17:26
 7/10 A kérdező kommentje:

És majd elfelejtettem.


BUÉK :D

2009. dec. 31. 17:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

esélytelen a dolog és értelmetlen. A Napnak rettentő erős a gravitációja, de az aszteroidákat/üstökösöket mind pályára állítja, nem zuhanak bele. Én spec még nem hallottam akkora aszteroidáról mint egy Föld. A nagyobb méretűek meg valószínűleg ugyis gázbolygók lennének kicsi sürűséggel.

acsak 1%-al is visszaesne a nap sugárzási teljesítménye, akkor a Stefan-Boltzmann törvény értelmében(R=sigma*T^4) totális eljegesedés lenne a Földön.

2010. jan. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tennék hozá, hogy a teljes naprendszer tömegének 99%-a a központi csillagban van. Tehát ha az összes gázóriás, kőzetbolygó, por, üstökös és aszteroida mind egyszerre a Napba zuhanna, az sem okozna olyan hatalmas változást a Nap tevékenységében. Szerintem.


És neked is BÚÉK!

2010. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A nap olyan hatalmas, hogy akkor sem történne semmi, ha a Föld csapódna bele.
2010. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!