Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vodkából ki lehet nyerni...

Vodkából ki lehet nyerni valahogy a tiszta etil-alkoholt?

Figyelt kérdés

tiszta alkoholra lenne szükségem de jóval olcsóbban úsznám meg ha valami olcsó vodkából ki tudnám nyerni az alkoholt mintha gyógyszertárba venném meg. forralással ugye nem jó mert az alkohol hamarabb felforr a víznél így ez nem működhet.


valakinek valami más tipp?



2014. jún. 8. 00:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem ertek hozza, de jozan esszel logikusan vegiggondolva pont ezzel lehet kette valasztani az alkoholt a viztol hogy elobb elparolog. A kicsapodo alkoholgozt felfogod egy feluleten ahol lecsapodik folyadekka es lecsepeg.
2014. jún. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Desztillációval csak 96%-ig lehet töményíteni az alkoholt. Ha ennél tisztább kell, valami víz-megkötő ( erősen higroszkópos ) anyagot kell alkalmazni. A benzolos eljárás házi laborban túl bonyolult, és veszélyes.

Viszont van jó hírem is. Ha a kísérletedet nem zavarja egy kis bűzösítő anyag, ( általában piridin ) a denaturált szesz olcsóbb a vodkánál, és kb. 92%-os.

2014. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Itt Nagyváradon(Ro) lehet kapni a boltokban 96%-os szeszt olcsóbban, mint ha vodkából nyernéd ki. Nem tudom hol laksz, de ez is egy lehetőség.
2014. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%

Ha tiszta alkohol kell, mindenképpen össze kell bütykölnöd egy lepárló készüléket. Vízelvonó anyagnak kalcium-kloridot javaslok.


Most esik le a tantusz. A kérdés feltevésből úgy gondolom diák, fiatal lehetsz. Hogyan szerzel vodkát? Mifelénk 18 év alattinak nem adnak. Ha meg az otthoni készletet dézsmálod, Atyád elkalapál.

2014. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
De lehet a kérdező 18 fölötti is.
2014. jún. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A desztilláció utáni eredmény is csak 96%-os, annyira higroszkópos az etanol hogy a levegő nedvességtartalmából akkor is annyi nedvességet magához ránt, ha egyszer 99,6%-ig letisztítod.
2014. jún. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Először is köszi mindenkinek a válaszok!


Nyilván elég a 96%-os töménység is, annál töményebbre én sem gondotlam :) Már 20 éves is elmúltam, 'házi'parfümöt szeretnék csinálni magamnak midnenféle szintetikától mentesen (illóolajok+alkohol) ehhez kéne a tisztaszesz (a denaturált szesz egy nagyon jó ötlet volt, köszi szépen de mivel épp parfümhöz használnám így inkább kihagyom :)). Igen a desztillálás is egy lehetőség de ha van rá lehetőség anélkül oldanám meg.

Minden évben megyünk ki nyáron erdélybe, el is felejtettem hogy ott tényleg olcsón hozzá lehet jutni így valószínüleg ezt a lehetőséget fogom választani :)

Gézengúztól kérdezném hogy lepárló készülékhez minek vízelvonó anyag?


Mégegyszer köszi a válaszokat, mentek a zöld kezek :D

2014. jún. 10. 10:04
 8/10 anonim ***** válasza:
10%

A kalcium-klorid arra az esetre kellene, ha 96% fölötti töménység szükséges.

Az eljárás úgy nézett volna ki egy egyszerű lepárlóval:

1) Első lepárlás, 37 - 38%-os vodkából. Adalék: 1 - 2 széntabletta az aromaanyagok megkötésére. Eredmény: 70% körüli párlat.

2) Második lepárlás, az első párlatot tovább töményítjük 90-95% fölé.

3) A második párlathoz vízmentes ( kiizzított ) kalcium-kloridot adunk. Mivel a végtermékben nincs helye kalcium-kloridnak, újra lepároljuk.


Előfordulhat, hogy a második lepárlás terméke még mindig nem elég tömény, így bejöhet még egy lepárlás.

Viszont a lepárlások száma csökkenhet is egy jó rektifikáló feltéttel.

Megjegyzések: 1)A kémia tanárom óvott a szárazra desztillálástól.

2) Ha parfümökkel akarsz foglalkozni, jól jön egy lepárló készülék. Sőt - úgy tudom - illóolajokat vízgőzös lepárlással vonják ki a növényekből. Egy kicsit bonyolultabb, de nem nagyon.

2014. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2%

Ez találtam neked:

[link]

2014. jún. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

teljesen felesleges is 96%os töménység felé mennem :)

az illóolajok csak egy részét készítik lepárlással, valamelyiket hidegen sajtolással, alkoholos kivonással stb. na meg sok esetben elképesztő mennyiségű növény kell pár ml illóolajhoz (pl rózsaolaj) tehát ilyennel nem akarok foglalkozni, ebből jó lesz nekem a bolti.

utánaérdeklődtem, mindenhol azt mondták hogy az aromax a legmegbízhatóbb és legjobb illóolaj márka, az a minőség nekem is megfelel :D

2014. jún. 10. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!