Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Salétromsav-hidrogénfluorid...

Salétromsav-hidrogénfluorid egyvelege elpusztítja a tyúkszemet?

Figyelt kérdés
Egyik munkatársam mondta h cseppentsek reájuk mitán jól kiázott a bőröm hoztam haza kb fél decit de még nem vállalkoztam a tettre...

2014. júl. 18. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Egy cseppet se cseppents rá. Alapból honnan szereznél hidrogén-fluoridot? Nem árulják csak úgy. Iparban üvegmaratásra használják, így a bőrön át csontig mar.
2014. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nemes fémek tisztítására használjuk... A munkahelyemröl hoztam ezen ne legyen fennakadás de nem lehetne kimosni miután kimarta a tyúkszemet?
2014. júl. 18. 20:20
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ESZEDBE NE JUSSON.


Lehet kapni tyukszemirto tapaszt meg kremet, a savak nemcsak a tyukszemet marnak le, hanem a boroddel egyutt a hust es a csontot is...

2014. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csináld, én kíváncsi vagyok az eredményre!
2014. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha kipróbálod, akkor legyen kéznél a telefonod, amin a mentöket tudod hívni, mert különben a tyúkszemmel együtt a lábad is eltünik.
2014. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Huvelyk ujj körömágy partmenti bőr a kezemen de a tapaszról mindig azt hallom h bullshit
2014. júl. 18. 20:43
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, el. A kezelés után majd faragj egy parafadugót, amit belenyomsz a lábadon keletkező lukba, hogy ne menjen tele állandóan kosszal.


Kamu kérdés, aki HF-dal dolgozik, annak nagyon jól kell tudnia, hogy milyen hatása van a szerves anyagra.

2014. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Én is remélem, hogy csak kamu... Mert ha nem, akkor nem tudom, hogyan vagy te még életben kérdező...
2014. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Akkora PÖRK lesz abból a tyúkszemből,hogy nem csodálkozom ha csontig elviszi a lábadújját egy fél deciliter ezekből,egyébként a Hidrogén-Fluorid oldja az üveget is.Akkor egy szerves emberi szövetre képzeld már el milyen hatással bírna?
2014. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1. válaszadó vagyok.


A salétromsav már kevésbé veszélyes. Viszont annak párcseppje szépen besárgítja, zöldíti az ujjaidat, mivel a fehérjék kicsapódnak. Ez a xantoprotein próba nem mellesleg.

2014. júl. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!