Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hatszög köré írható kör...

Hatszög köré írható kör átmérőjét hogy tudom kiszámolni, ha csak a laptávolságát ismerem?

Figyelt kérdés

2014. júl. 27. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha felosztod a hatszöget a hat szabályos háromszögre, akkor látszik, hogy a oldalnál a laptáv 2 magasság, vagyis 2*(gyök3)/2*a= a*gyök3. A csúcstáv 2*a, ez lesz a köré írható kör átmérője.
2014. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A hatszög egy síkidom, milyen lapról van szó? És amit az első ír az csak szabályos hatszög esetén igaz.
2014. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem csak szabályos hatszög köré írható kör?
2014. júl. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja,nem, hülyeség
2014. júl. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, csak annyi kell, hogy a körön amin a csúcsok elhelyezkednek eltolod őket egymáshoz képest (a körön marad az összes csúcs). Simán lehet nem szabályos is.
2014. júl. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem érted mi a kérdés, akkor minek állsz le kötekedni? Csavarfejeknél meg ilyesmiknél szokták a laptávot megadni. Tudod, az egy szabályos hatszög alapú hasáb alakú test. Csak ezt kicsit hosszú leírni, ezért egyszerűen hatszögesnek hívjuk. Nyilván egy általános hatszög alapú tárgynak nincs egyértelműen laptávja, és általában kör se rajzolható köré, de ha mégis, akkor egy laptáv nem adja meg a kör adatait. Ezt én is tudom, és feltehetőleg a kérdező is tudja. Fölösleges kötekedés.
2014. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ki lehet máshogyan is számolni, mert mivel mind a lap, mind a csúcstávolság a középponton keresztül halad át, létrehozhatunk egy derékszögű háromszöget, amelyiknek az összes szöge és az egyik oldala ismert.

A szögek Alfa a hatszög közepénél 30 fok. Béta a lapnál 90 fok, Gamma a csúcsnál 60 fok és ismert a b oldal, amely a laptávolság fele, így:

cos alfa = b/c

Vagyis c=b/cos (30)

A megkapott c oldal a csúcstávolság fele, ezért azt még meg kell duplázni

Mivel cos(30) megadható érték, így is számolhatsz:

2*(laptávolság (lt) fele szorozva cos (30), ami=0,866 025 403 784 438 646 763 723 170 752 94

rövidítve

2*(lt/2*0,866)

2014. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

cos (30)-at nem érdemes így felírni, egyszerűen sqrt(3)/2.

Tehát: Ismertek a laptávok, ezenkívül az oldalhosszot mondjuk nevezzük el 'k'.nak.

Létrehozható egy derékszögű háromszög ismert szögekkel a következőképpen:

Egy oldal egyik csúcsából a vele szemközti oldal két csúcsába átlókat bocsátunk (görög helyett latin betűkkel)

a=30°;b=60°;c=90°.

nekünk meg csak laptáv kell, alfa k-val szemközti, m pedig a melletti :

tg(30)=k/m, így tehát

lt=k/tg(30)

2014. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ó, rosszat számoltam xD
2014. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ráadásul szabályos hatszöggel :D

Hülye vagyok, elnézést... :D

2014. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!