Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan tudnám beszerezni az...

Honnan tudnám beszerezni az alábbi mechanika feladatgyűjteményt?

Figyelt kérdés

A címe :Böge-Schlemmer Mechanikai és szilárdságtani feladatgyűjtemény


Interneten sehol se találom,hogy rendelhető lenne,néztem már jofogas-on,olx-en is de ott sincs.


Ha itt esetleg meg lenne valakinek és neki már nincs rá szüksége,akkor kérem jelezze már ,mert én megvásárolnám!


Köszönöm!



2014. aug. 1. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


első találat

2014. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát ezt én is megtaláltam,és elő is jegyeztem , de úgyse lesz belőle semmi! Ugyanis egy másik mechanika könyvet ugyanígy megigényeltem, erre írták h ők majd felkutatják.. hát az lett belőle,hogy elment vagy 3 hét és könyv meg sehol.. szóval nagy parasztvakítás az egész..
2014. aug. 1. 13:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb talán, ha a környékeden egy műszai szakközépisklát felkeresel. Ők biztosan rendelik ezt a könyvet nagy mennyiségben, mert most lesz a szezonja. Onnan beszerezheted.
2014. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ez mondjuk leeht jó ötlet.. (műszaki szakközépbe jártam..) amúgy a könyv tartalmát nem ismerem, nem tudom,hogy inkább középiskolás v egyetemi szint..
2014. aug. 1. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Szakközépiskolai szint, ill. technikumban is oktatnak ebből. Műszaki gyakorlati példákat tartalmaz. Csak példatár, a hátuljában a feladatok végeredménye megtalálható.

Az ebben lévő példák többnyire középiskolai eszközökkel megoldhatók, tehát nem kell hozzá diffegyenlet, tenzor, mátrix, integrálás, deriválás, stb.


Az egyetemi anyag elméleti része sokkal magasabb szintű, vizsgára ebből nem tudsz felkészülni.

2014. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Miskolcon vagyok gépész , talán rámodnható h azért itt követelnek ,de pl. statikából se elméletre mentek rá,hanem feladatokra.. rácsos tartó,gerber,igénybevételi ábrák , tehát nem az volt,hogy mekkora lesz a megoszló terhelés eredője,amit az alábbi függvény ír le , és akkor integráljuk ki.. meg ajánlott irodalmak között is ott van ez..
2014. aug. 4. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Az egyetemi anyagon nem csak a statikát értem. A gépész statika egyébként sem igényel magas matematikai apparátust, hiszen első félévben még alig tanultok valamit matematikából.

Statikához lehet, hogy elég (még sok is) ami ebben a könyvben van.

De szilárdságtanhoz, lengésttanhoz, stb. garantálom, hogy kevés.

Helyes, ha a feladatokra mennek rá, gondolom ez mindenhol így van. Sok feladatok viszont nem megoldhatók a középiskolás képletekkel, felsőbb matematika kell hozzá.

2014. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát Statika az 2. félév volt,szóval matekból már tudtunk vmit azért,de tény h nem nagyon kellet hozzá. Sziltan jegyzetet is néztem , és abban is emg vannak természetesen a levezetések (pl. hogyan jönnek ki a másodrendű nyomatékok) de aztán feladatoknál,azokat már nem kell levezetni,hanem csak a képlet kell.. Meg mondták már nekem végzősök is,hogy le lesz vezetve minden képlet precízen,de attól még feladatoknál,úgysem az lesz a mérvadó.


De legalább már tudom h mik vannak a könyvben.. mondom ajánlott irodalomnak van, a szilárdságtanhoz odaírva,szóval azért szeretném beszerezni..

2014. aug. 5. 21:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem. Ha jónak látod, akkor természetesen szerezd be nyugodtan. Veszteni valód nem lesz.

Még a levezetésekhez annyit hozzáfűznék, van mikor egyszerűbb levezetni valamit, minthogy megtanulj egy bonyolult képletet.

Ha már a másodrendű nyomatékokat említetted, ha te főirányt, ill. főnyomatékot akarsz számolni, akkor inkább számolj egy sajátérték-sajátvektort (ezt matekból már ugyis tudod) minthogy végképletekbe behelyettesíts.

2014. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze, én is a logikus gondolkodásnak voltam a híve mindig is,ezért is jöttem ide..:) Van több olyan képlet is,ami sokszor nem is jut eszembe,és mégis ki tudom hozni, vagy azt szoktam még,hogy látok egy képletet és elkezdem kibogozni,hogy hogy jött ki :D ez általában akkor van,ha első ránézésre úgy meglepődök rajta,hogy az meg mégis hogy.. aztán csak kijön az mindig.. :D
2014. aug. 5. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!