Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit rontottam el (gyök)?

Mit rontottam el (gyök)?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy kétféleképpen próbáltam megoldani egy feladatot, és mind a kétszer más eredményt kaptam. Pedig elméletileg nem követtem el hibát egyiknél sem. Megtennétek, hogy megnézitek nekem, hol is ronthattam el, és ha nem rontottam el, akkor miért kaptam különböző eredményt?


Itt a link a képhez:

[link]


Köszönök minden segítséget előre is! Üdv!


2014. aug. 17. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A másodikról ordít, hogy rossz. És szerintem ezt a "nemegészgyökös" átírást felesleges forszírozni.
2014. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lusta vagyok átnézni, de valahol elnéztél egy összeadást, mert ha a^(40/6) jött volna ki, akkor jó volna, b egyenértékű, csak másképpen van felírva. Számold újra a kitevőit, az ilyen apró hibákra kell ügyelni, nekem is ez a gyengém.
2014. aug. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A második megoldásod elvi hibás!


Azonos alapú gyökök szorzásakor a gyökkitevők ún. repluszosan adódnak össze!

2014. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez kifejtenéd? Nem arra gondolsz, amikor azonos gyök alá akarjuk rakni őket, és amennyivel szorzódott a gyökkitevő, annyival szorzódik a hatványkitevő is?
2014. aug. 18. 19:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja persze! Siman hatványozás azonosság, igazad van, el is felejtettem... Köszi, már eszembe jutott, tudom mit rontottam el!
2014. aug. 18. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!