Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villamosmérnökök! Az egyetemen...

Villamosmérnökök! Az egyetemen tanult matekot milyen gyakorlati esetekben használjátok?

Figyelt kérdés

Olyan villamosmérnökök válaszát várom, akik pár évet már dolgoztak is ezen a területen (Nem pályakezdők v. még csak tanulják)


Leírnátok konkrét példákkal, hogy az egyetemen tanult felsőbb szintű matematikát milyen konkrét esetekben használjátok munkátok során?


Konkrét esetek/munkák/feladatok melyeket az egyetemi matek nélkül nem tudnátok megoldani.


Laikus vagyok, egyszerűen csak érdekel ez a terület.


Villamos energetika, távközlés, mikroelektronika, stb.



2014. aug. 21. 15:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen outsider vagyok, nem mérnök, hanem orvos, és mégis tudom a választ. A mindennapi rutin feladatai közben egyetlenegy differenciál egyenletet sem kell megoldania, de csak olyan villamosmérnök tudja megfelelően ellátni a napi feladatait, akit tanítottak az egyetemen magasabb matematikára. A villanytan c. tantárgy pl. főleg iszonyú képletekből, meg matematikai levezetésekből áll, és amire ez a tantárgy megtanítja a villamosmérnököt, arra minden nap szüksége van, mert az egyfajta szemlélet, gondolkodásmód, a dolgok mély átlátása. Ez még akkor is így van, ha sales manager, és kapcsolókat próbál eladni, mert a nagy potenciális vásárló jó eséllyel egy másik mérnök, és egy nyelven kell beszélniük, hogy komolyan vegyék. Ezt persze nem csak úgy kikövetkeztettem, hanem van egy jó barátom, aki villamosmérnök, és sokat beszéltünk ezekről.

De akár ki is következtethettem volna, mert a mi szakmánk, meg bizonyára minden egyéb szakma is ilyen, nekem sem kell soha sem az a millió anatómiai, meg biokémiai ismeret, amit a vizsgára megtanultam, de nélkülük nem lenne meg az az alapvető tudás, ami a mindennapi rutinhoz szükséges konkrét szakmai ismeretek befogadásához kell.

2014. szept. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Annak nagyon örülök, hogy egy orvos megérti, miről van szó. Másképpen fogalmazva: arra az orvosra rábíznám magam, aki így látja át a dolgokat. Az viszont szomorúsággal tölt el, hogy villamosmérnökök szemlélete ilyen. Ilyen természetű hétköznapi problémáimat nem is bízom rájuk, megoldom magam. Ugyanakkor nem lepődöm meg. Leszögezve, hogy sok kitűnő villamosmérnök van, azonban ismerve a BME Villanykarát, az ottani hallgatók hozzáállását, sajnos ez a valódi, reális állapot. A műegyetemre manapság a hallgatók egy része nem mély szakmai ismereteket szerezni, hanem sikkből jár.
2014. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
11-nél és 12-nél a pont. Nehogy már olyan korlátolt legyen egy szakember, hogy csak annyit tud, amennyit éppen használ. Borzasztóan fontos a szemlélet is, az, hogy valami globális rálátása legyen a szakmájára. Egy szemlélet, egy tudás, egy gondolkodásmód és valamiféle matematikai műveltség KELL! Különben betanított munkás lenne, nem mérnök!
2014. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én még csak mérnök hallgató vagyok (gépész), de hasonló kérdéseket maga az oktató vetett fel és meg is válaszolta ezeket. Ha nem érted magát a folyamatot, akkor azt sem veszed észre, ha hiba van benne. Az nem mérnök, aki ad két adatot egy programnak, majd a kiadott eredményt vakul elhiszi. A mérnök szó nem egy papírt jelent, hanem egy gondolkodásmódot. De ugyanez érvényes más szakmákra is. Nem lesz az emberből jó ügyvéd, ha csak szó szerint felmondja a törvényeket, de nem veszi észre a bennük rejlő kiskapukat. És az az orvos se jó aki leblokkol ha egy olyan esettel találkozik, ami nincs benne a tankönyvekben. Ha analógiát akarok vonni akkor olyan mint a középsulis matek. Mindenki szidja, hogy minek kellett pitagorasz-tétel, meg másodfokú egyenlet megoldóképlete, de a mateknak nem csak ez a célja hanem a logikus gondolkodás megtanítása, ami az élet más területein is használható.
2014. szept. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem miről beszéltek. Egy műszaki képzést nem lehet anélkül elvégezni, hogy mélységében meg ne értenéd mi a lényeg. Ez már eleve szemléletet ad. A műszaki dolgokat nem lehet bemagolni... egyetemi szintű matekot / fizikát / villamosságtant / digitális technikát ...stb. nem lehet puskázni. Csak olyan tárgyakból lehet, ami elég elméleti ahhoz, hogy magolható / puskázható legyen. Ez a megértés foka közti különbség. Persze a vizsga sem garancia semmire, de a szemlélet kényszerűen kialakul szinte mindenkiben a képzés végére.
2014. szept. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

#11-esnek


[link]

2014. szept. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

11-es vagyok

Köszi! De nem tudom, mi az a "biztonsági tényező".

A túlbiztosított méretezés?

A' propos! Az ugye csak városi legenda, hogy a lift valójában kétszer annyi súlyt is elbír, mint amennyi bele van írva?

2014. okt. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

OFF. 17-re. Bár biztosan lesz nagyobb lift szakértő is, mint én, de azért reagálok.


Egy lift tipikusan jóval több, mint kétszeresét is gond nélkül el kell bírja a néveleges értéknek! (Hiszen függőleges irányú gyorsulások is könnyen és némi túlterhelés hatására ultra ciki lenne, ha szakadna.)


Ezek mellett kapásból a motort elektronika védi a leégés ellen.


És nem is úgy van, hogy az üres liftnél nem kell dolgoznia a motornak, a telinél meg teljes teljesítményen. Ugyanis ellensúly is van, ami egy kb. közepes terhelésnek felel meg. Ezért üres liftnél is jócskán dolgozik a motor, ha pl lefelé halad az üres lift!


[link]

2014. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Kipper válasza:
61%
Sziasztok, lehet tudnátok nekem segíteni. Olyan valakit keresek aki nagyon porfi ultrahang műszer készítésében. Remélem jól fogalmaztam, ha van aki magàra ismert, vagy van olyan ismerőse aki profi e témában, kérem jelentkezzen a kipperkft@gmail.com email cimen! Élete lehetősége lehet akár!!!
2014. okt. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Már leírták előttem a lényeget. Szemléletet ad, sokkal precízebb lesz a hozzáállásod a problémákhoz és ha adódik valami komolyabb probléma,akkor nem vagy lekorlátozva(mert pl.életedbe nem hallottál még integrálásról vagy differenciálegyenletekről) és éppen ezért tudod,hogy esetlegesen ha szükséges hová kell nyúlni,hogy megold az adott problémát.
2015. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!