Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a vas-oxid és...

Mi a különbség a vas-oxid és a vaspor között?

Figyelt kérdés

2014. szept. 8. 17:57
 1/8 sadam87 ***** válasza:
A vas-oxid egy (illetve valójában több) vegyület, a vaspor pedig az elemi vas, csak finomra őrölt formában (oxigén jelenlétében egyébként elég gyorsan vas oxid lesz belőle).
2014. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lényegében akkor fizikailag ugyan azokkal a tulajdonságokkal rendelkezik mind a kettő... csak a szemcseméret különböző.
2014. szept. 8. 18:22
 3/8 sadam87 ***** válasza:

Nem. Egészen más fizikai tulajdonságokkal rendelkeznek, mivel két külön anyagról van szó. (Egyébként vas-oxidból eleve van vagy egy tucat).

[link]

[link] -oxid

2014. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, és ha a vas-oxidból és vasporból veszek 1-1 kg-ot és külön külön megolvasztom őket 1-1 tömbre a fizikai tulajdonságai mármint a keménysége a kopásállósága akkor sem fog hasonlítani?
2014. szept. 8. 19:19
 5/8 sadam87 ***** válasza:
Hát ezt most nem tudom pontosan megmondani, mert sok vas-oxid átalakul vagy bomlik magas hőmérsékleten, és nem tudom, pontosan mi jön ki belőle (lehet, hogy elég magas hőmérsékleten eltávozik a vegyületből az összes oxigén, és csak a vas marad). De azt hiszem a FeO elég stabil magas hőmérsékleten, szóval azt hiszem, hogy megolvasztva se fognak egyezni a tulajdonságaik (mellesleg az olvadt vas levegővel érintkezve oxidálódik).
2014. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyu, a vas az egy fém és fémes tulajdonságai vannak.

A vasoxid nem fém és nincs neki fémes tulajdonságai.

2014. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"A vasoxid nem fém és nincs neki fémes tulajdonságai."


csak azért kérdeztem mert van vas-oxidom és az is mágnesezhető, akkor ez egy fémes tulajdonság, nem?

2014. szept. 9. 08:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt nézd meg hogy vezeti-e az áramot.
2014. szept. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!