Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a kombinatorika...

Mi a különbség a kombinatorika és a valószínűségszámítás között?

Figyelt kérdés
Esküszöm, 1 hete minden áldott nap ezzel foglalkozom, de még nem jöttem rá és épp ezért keverem is a feladatok megoldását...mégis mi a különbség?

2014. jún. 5. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk az, hogy valszámban szép konvolúciók jönnek elő, kombinatorikában pedig szép hipergráfok?


De azt elismerem, hogy középiskolában nincs különbség.

2014. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akad valaki, aki esetleg normális, számomra is érthető választ tud adni?
2014. jún. 5. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a Wikipédiát már megnézted, mert ennél értelmesebb magyarázaton gondolkozni is kéne (azt meg lássuk be, kevesen szeretnek, főleg, ha nem muszáj):

[link]

[link]


Másrészt mivel középiskolában lényegében csak kombinatorikus valószínűségszámítást tanítanak, ezért érthető, hogy teljesen összefolyik a kettő.

2014. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már mindent átolvastam interneten szerintem, ami ezzel kapcsolatos..de akkor vagy a neten is keverik a feladatokat, vagy nem tudom..de mikor azt hiszem megértettem, akkor megint 8. variációban oldanak meg 1 feladatot..

Egyébként egyetemen tanulok, első éves vagyok, csak szakközépben bukdácsoltam matekból és így nem könnyű:D

2014. jún. 5. 18:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tuti, hogy nem olvastál át mindent a neten ezekről…

Kombinatorikafeladatok:

[link]

[link]

[link]


Valószínűségszámítás-feladatok:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a kérdés, hogy valamit hány féle képpen lehet sorba rakni, vagy hány féle képpen lehet kiválasztani, az kombinatorika.

Ha az a kérdés, hogy valaminek mennyi a valószínűsége, az valószínűségszámítás.

Ilyen egyszerű. :)

Egyébként rokon témakörök, a valószínűségszámítás javarészt kombinatorikán alapszik (legalább is az, amit középiskolában tanítanak), így egy kis józan ész birtokában nem olyan könnyű a megoldási menetüket összekeverni.

2014. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket :)
2014. jún. 5. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!