Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hányféleképpen lehet kihúzni...

Hányféleképpen lehet kihúzni a nálunk szokásos lottójátékba az 1,2.. ,90 számok közül ötöt, hogy nagyságrend szerinti sorrendben vett középső szám 40 legyen? (pl 16,32,40,51,73. )

Figyelt kérdés
n alatt a k tehát (39 alatt a 2)szorozva (50 alatt a 2) a tippem de nem vagyok benne biztos.
2014. okt. 12. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is az, és én biztos vagyok benne. :D
2014. okt. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magyarázat:

Feladat szerint a 40es szám fix, ezt egyféle képen lehet kihúzni.

Ez alatt és ez felett 2-2 számnak kell lenni, amit sorrendiség nélkül nézünk és visszatevés nélkül. Ez alatt 39 szám, ez felett 50 szám van. És mivel ezek az események egymástól függetlenek (nem egymásból következnek és az esemény téren nincs közös elemük), a szorzatukat lehet venni. Így jön ki az eredmény, amit megjegyzésben írtál.

2014. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!