Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyek azok a tizes számrendsz...

Melyek azok a tizes számrendszerbeli háromjegyü számok, amelyeknek, középső jegyét törölve, a belöle igy nyert kétjegyű szám az eredetinek: hetede-nyolcada-kilencede?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Az összes ilyenre kíváncsi vagy, vagy pedig útmutató kéne a kiszámolásukhoz?


Elöljáróban annyit, hogy ugye a háromjegyű szám ha 'ABC' formájú, akkor 100*A+10*B+C, A kétjegyű pedig 'AC' (mert B-t töröltük), értéke 10*A+C. Ha az egyik valami a másik valaminek a hetede, akkor igaz az, hogy ha az egyik valamit megszorozzuk héttel, akkor pont a másik valamit kapjuk. Tehát ha mondjuk 7'AC' = 'ABC', akkor kibontva 70*A+7C = 100*A+10*B*C.


Kicsit rendezgetni kell, meg gondolkozni, tekintve, hogy A, B és C is egész, pozitív és egyjegyű szám, azaz 0 és 9 közt valami (és a szám eleje nem lehet 0).

2012. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, eddig én is eljutottam. Még dolgozom rajta.
2012. nov. 13. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:

A kilencedét valaki már kérdezte. Itt van részletesen leírva:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__36..

2012. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! nem dobta ki nekem
2012. nov. 13. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!