Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vki. tudna segíteni megmagyará...

Zümy kérdése:

Vki. tudna segíteni megmagyarázni? (fontos)

Figyelt kérdés

Iordalom órára meg kéne magyarázni ezeket a szólásokat,közmondásokat:

A szerelem vak.

Ravasz a szerelem,aranybéklyóval jár.

Kilelte a szerelemhideg.

Szerelem és harag nem igaz bírák.

Szerelem,bor,kocka ürítik az erszényt.


Előre is köszönöm:]


2010. jan. 24. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
A szerelem vak az nem azt jelenti, hogy a szerelem képes hülyeségekre rávenni az embert? Valami ilyent jelenthet.
2010. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Te is jókor állsz neki a házinak!

Kilelte a szerelemhideg= Kihűlt a kapcsolat

A szerelem vak= ha valaki szerelmes, akkor nem"lát"mást csak akit szeret.

Szerelem és harag nem igaz bírák=ha valaki szakít a másikkal és haragszik rá akkor még lehet szerelmes ez miatt.

A másik kettőt nem tudtam értelmezni.

Remélem jók lesznek a válaszok! Üdv

2010. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1, A szerelem vak - a szerelem elveszi az ember eszét, eltompítja az érzékeit, ezért sokszor olyan helyzetekbe keveredik, amibe amúgy nem, vagy éppen nem képes önmagához szokott módon megoldani azokat.

2, Ravasz a szerelem, aranybéklyóval jár - a szerelem is egyfajta rabság, mivel elveszíted a szabadságod egy részét azzal, hogy egy más emberhez kötődsz, figyelembe veszed őt, az arany azt jelentheti, hogy ez a rabság vonzó

3, Szerelem és harag nem igazi bírák - ez megint csak az érzékelésedre vonatkozik, mindkettőtől el lehet vaklni és nem megfelelően mérlegelni a dolgokat

4, Szerelem,bor,kocka ürítik az erszényt - szenvedélyek, amik sokba kerülnek


Időben írod a házidat :P

2010. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szerelem vak = aki szerelmes, az nem lát tisztán, nem racionálisan viszonyul a világhoz (pl. mikor mindenki a környezetében látja, hogy a párja egy tapló, őneki akkor is ő lesz a tökély)


Ravasz a szerelem, aranybéklyóval jár = a szerelem gyönyörűnek tűnik a benne lévőnek, de megbéklyózza azt (ezt poénként mondja, nem komolyan). Olyan esetben lehet például használni, amikor a pasi a fellegekben jár, közben olvadozva lesi az asszony minden szavát


Kilelte a szerelemhideg = van a mondás, hogy kilelte a hideg, amikor az emberen végigfut hirtelen a hideg, és beleborzong. Itt játékosan átteszi a szerelemre, hogy hirtelen csak átfutott rajta, és elöntötte a szerelem,mint a futótűz.


Szerelem és harag nem igaz bírák = aki szerelmes vagy dühös, nem józanul mérlegel, elfogult.


Szerelem, bor, kocka ürítik az erszényt = bor meg a szerencsejáték (kocka) értelemszerűen viszi a pénzt, és a mondás szerint a szerelem is hasonlóan. Tehát szerelemesnek lenni ugyanolyan költséges, mintha az ember részegeskedne vagy elkártyázná - itt arra utal, hogy akkor ajándékokat kell venni a kislánynak, virágot, a kedvében járni.

2010. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

21:43

Tényleg az utólsó amit írtál az milyen igaz :d arra nemjöttem rá!:D

2010. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dellfil ***** válasza:
76%

1. "A szerelem vak" - azt jelenti, hogy a szerelmes abszolút elfogult szerelme tárgyával szemben. Nem látja meg hibáit, gyengeségeit, még akkor sem, ha azok "józan fejjel" nyilvánvalóak lennének számára.

2. "Ravasz a szerelem, aranybékjóval jár" - megköt, megbilincsel az érzés, nem tud szabadulni tőle a szerelmes, de azért ravasz mert a szabadulást a szerelmes sem igazán akarja, és mert mámorító érzés, ezért az aranybéklyó kifejezés.

3. "Kilelte a szerelemhideg" - itt a hirtelen fellépő lázhoz hasonlítják a gyorsan, és hevesen támadt szerelmet. Az is (a láz) hidegrázással (hideglelésel) jár.

4. "Szerelem és harag nem igaz bírák" - ez a mondás az első (a szerelem vak) édes testvére. Arra utal, hogy a szerelem elfogulttá, kritikátlanná tesz, megfoszt a józan döntés képességétől, épp úgy mint a harag.

5. "Szerelem, bor, kocka ürítik az erszényt" - bizony igaz, a szerelmes ugyanúgy hajlamos felelőtlenül költeni a pénzét szerelmére, úgy mint az iszákos a piára, vagy mint a szerencsejátékos az újabb és újabb játékra.

2010. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget:]

Mindenkit felpontoztam:P ...nah igen jókor kezdem a házit:DDD

2010. jan. 25. 06:34
 8/10 anonim válasza:
hát ez most nekem is jól jött mert nekem is erről kellett írni!!!! 15/L Köszii mindenkinek =)
2012. okt. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem is pontezek kellenek :)
2014. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Somall válasza:
Asszem ugyanaz a munkafüzetünk. Nekem is ők kellettek... :)
2015. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!