Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez hihetetlen! Ezt mivel...

Ez hihetetlen! Ezt mivel lehetne megmagyarázni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elhinni.

Itt van egy link:

[link]


Ez ilyen jós gömb féleség, az a lényege, hogy gondolsz 2 jegyű számra, összeadod a két számot amiből az eredeti szám áll, majd kivonod az eredeti számból. PL: 44-re gondolsz, összeadod 4+4 = 8, majd 44-8 = 36, és hihetetlen módon a 36 szímbólumát adja ki. Ez hogyan lehetséges?? Mert mindent agyban végzel el, csak kattintanod kell. 3x egymás után eltalálta a szímbólumot, amelyik szám kijött. Aztán mondom most a 27re gondolok, nem számolok se semmi, erre más jött ki. Ezt 5x eljátszottam mindig más szimbólum jött ki, de ha elvégzem a feladatot, akkor megkapom a szimbólumot, amire gondoltam.


//Mindent az agyban végzel el számítással, csak egy kattintás és kiadja azt a szimbólumot//


Még egyszer, hogyan lehetséges ez ? :D Biztos van rá valami logikus, matematikai magyarázat.


2011. okt. 25. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hánnyal is oszthatóak azok az összegek??

Nagyrészt 9-cel.

Most nézd meg, hogy milyen szimbólum van a 9 többszörösein...

Bocs, de lelőttem.

G.

2011. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És tényleeg!! :D Kösz a megfejtést! Már beteg voltam tőle hogy mindig a jót adja ki.
2011. okt. 25. 20:49
 3/14 Shai-Hulud ***** válasza:

1. Ha egy kétjegyű számból kivonod a számjegyei összegét, akkor mindenképpen 9-cel osztható eredményt kapsz.


2. A jobboldali táblázatban az összes 9-cel osztható szám mellett ugyanaz a szimbólum jelenik meg.


3. Innen kezdve csinálhatsz bármit, gondolhatsz bármire, a gömbben csak azt a szimbólumot kell megjeleníteni, ami mindegyik 9-cel osztható szám mellett található...


:-D

2011. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10.ből egyszer sem.Még csak nem is gondoltam semmit,csak nyomogatom a gömböt,akkor is kiad valamit.Próbáld csak simán.
2011. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen igen, minden 9el osztható szám mellett ugyan az a szímbólum szerepel, menő! :D
2011. okt. 25. 21:18
 6/14 anonim ***** válasza:

Végre leesett nekem is.

Röviden: nézd meg milyen szimbólum van a 9-es mellett és 100%, hogy az jelenik meg a kék gömbben.

2011. okt. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
hol akadtál rá erre? ilyen hasonlóakra kíváncsi lennék. :)(elég hülyének érzem magam hogy már tizedszerre lejátszom mire elkezdtem gondolkodni és leesett)
2011. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nem volt itt már 40-szer ez a fantasztikus, hihetetlen dolog... akkor egyszer sem.

De úgy látom, mindig akad valaki, aki csak írni tud, olvasni nem.

2011. okt. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgy az is milyen jó már ebben, hogy 0-99-ig vannak a számok, de gyakorlatilag 81-nél nagyobb szám senkinek nem fog kijönni.
2011. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Egyik haverom linkelte.


Utolsó előtti: És mégis hogyan keressek rá? Minek keressem 30 percig ha 10 percen belül kapok egy normális választ?

2011. okt. 27. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!