Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Magyarországon mik tartoznak...

Magyarországon mik tartoznak a 11. osztályos anyagba?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy itt Romániában azt tanuljuk 11-esekként, mint ott az egyetem első évében. Matek-infó osztályba járok, de a tanterv természettudományok osztályokban is ez: mátrixok, determinánsok, határértékek számolása sorozatoknál és függvényeknél, deriválás. Van külön algebra és analízis óránk is.

2014. okt. 27. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen mélyen tanuljátok ezeket. De a valósághoz közel áll szerintem (legalábbis pár éve, amikor én tanultam, akkor közel állt).


Nekem így volt:

- gimnázium: emelt matek érettségi felkészítőn előjött a határérték, függvényvizsgálat, deriválás, integrálás, stb. (mátrixok szerintem nem)

- egyetem (programtervező informatikus bsc): Analízis (szigorúan nagybetűvel :) ) <- ez természetesen sokkal mélyebben, általánosabban, stb.

2014. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Azt hallottam, hogy itt Romániában azt tanuljuk 11-esekként, mint ott az egyetem első évében."


Van igazság benne, de nem teljesen így van.


Nos, ugye eleve nem mindegy, hogy milyen szakról beszélünk a magyar egyetemen. Továbbá valóban tematikusan tényleg előjönnek ilyenek pl egyetemi matek szak első évében, csakhogy nagyon NEM MINDEGY, hogy milyen MÉLYSÉGBEN...

(Gondolom azt te sem gondolod komolyan, hogy olyan behatóan veszitek, mint egy egyetemi matek szakon...)


Magyarországon előfordulnak ezek matematika fakultáción, vagy matematika tagozaton, az elképzelhető, hogy a mátrixok, determinánsok nem, iskolája válogatja, nálunk pl volt. Alapórán nem.


Sajnos a magyar középiskolák színvonala eléggé változó és jelentősen romlott is az elmúlt évtizedekben.


Sajnos nem ritka jelenség, hogy egyetemre kerül valaki "Kukutyinból", ahol jó jegyei voltak, azt hiszi magáról, hogy "nagy matematikus", holott szinte alig van tudása, alapképzettsége, aztán jönnek a nagy pofára esések és nem érti, hogy mi történik az egyetemen, mondhatni be lett csapatva az ingyen kapott jó jegyek által...


Mindenesetre nekem tetszik román rendszer és valószínűleg nagyon jó alapokat jelent majd az egyetemhez.

2014. dec. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2015. jan. 3. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!