Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Komolyan vannak Magyarországon...

Komolyan vannak Magyarországon olyan családok, emberek, akiknél az efféle ingatlanok "jó/felújított" kategóriába tartoznak?

Figyelt kérdés

Pár példát linkelnék, hogy mikkel találkozom itt az oldalon, amiket jó fogásnak tartanak bizonyos emberek, és úgy gondolják, hogy ezek nem felújításra szoruló, erősen lelakott épületek:

[link]

[link]

[link]

[link]


Tényleg vannak emberek, akik még ennél is rosszabb körülmények között élnek?? Akiknek ez jó színvonalnak számít? Segítsetek megérteni, hogy hogy nem látják, hogy beleölik a pénzüket egy düledező romhalmazba....:(


2014. jún. 24. 13:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

Nem az eladó ízlésével van itt a gond. Hanem így könnyebben el lehet adni a lakást, mert sokan nem felújítandót keresnek, így a szűrők beállításánál kiesnének ezek, így kevesebb emberhez jut el.

Látnád autós hirdetéseknél mikre mondják hogy kitűnő állapotú...

2014. jún. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nem az eladókra értem, az ő motivációjukat megértem. Nyilván mindenki jobb színben szeretné feltüntetni az adott ingatlant, mint amilyen.


A családokra, párokra gondolok, akik ezeket meg akarják venni. Minden egyes link innét való, egy-egy kérdésből. A legtöbbnél a házakat jó állapotúnak, felújítást nem igénylőnek titulálták... ez az, amit nem értek. Vakok ezek az emberek? Nem látják, hogy a felújítás itt legalább a duplája az ingatlan árának, de inkább triplája, különben 1-2 éven belül rájuk dől?

2014. jún. 24. 13:38
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A másodikra egyértelműen oda van írva hogy erősen felújítandó.
2014. jún. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Az igényszintek nagyon eltérőek. Tudok olyan emberről, aki az összes szomszés telket megvette, és a házakat lebontotta, vagy ólnak használja, ő meg egy több, mint 100 éves épületben lekik, amelyet az elmúlt 40 évben ki sem festett...

Az igények nagyon eltérőek. Ami az egyik oldalról romhalmaz, másnak akár jó is lehet

2014. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Na meg vannak olyan mester emberek akiknek pénzük nincsen sok, idejük viszont van bőven bontani, újraépíteni. Láttam én már olyan panelbelsőt is, hogy meg nem mondanád elsőre, hogy lakótelepen van...
2014. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező leírhatná, hogy mi a baja mondjuk az első linkkel. Úgy látom a falak stabilan állnak, a tető új, arra már nem kell költeni. Az ára 5 milla alatt van (igaz, hogy Komlón, de a ház állapotát tekintve nincs jelentőssége a földrajzi helynek. Kipofozni egy régit még mindig potom pénzért meg van, mint újat építeni.
2014. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Különböző emberek más és más anyagi, szabadidő, szakértelem, beszerzés, lakhatás és egyéb hátterekkel rendelkeznek. Vannak akik ezeknek igen-igen örülnének.
2014. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem te nem tudsz olvasni.Az első kivételével a többihez oda van írva,hogy felújítandó!....Amúgy attól még maga a ház szerkezete,lehet jó állapotú.Sokszor odaírják ezt is.Az is lehet felújítandó,ami retro stílusú belül.Amúgy amelyik romhalmaz,arra a legtöbb esetben odaírják,hogy bontandó."Kíváncsi" lennék,te milyen körülmények között laksz,és milyen az anyagi helyzeted...Van aki örül,hogy tud venni ilyen házat mint amilyet linkeltél,és mondjuk nem vágja magát hitelbe.
2014. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

8.: én tudok olvasni, de te úgylátszik nem. A házak iránt érdeklődő személyek szemében ezek nem felújításra szorulóak, hiába írja a link.


Az első linket nézzétek már meg jobban, kívülről újra kell burkolni és valószínűleg külső-belső szigetelés is szükséges, az összes padlót, taposót és csempét cserélni kell, a fürdőben rohad a fuga (sarok), a csöveket a falakba kell vezetni mert valami észkombájn nem építette be őket, az állítólagos 2 éves nyílászárók elavult kinézetűek, 2-3 éven belül problémásak lesznek, ha már most így néznek ki. A konyha, fürdő élből mehet a szemétbe. Azt a mocskos tárolólyukat, ami a konyha mellett tátong, nem is tudom mire vélni. Még az ajtók is ferdén állnak, könyörgöm...

El sem hiszem, hogy ilyen kontármunkákat egyáltalán élhetőnek, lakhatásra megfelelőnek minősítenek...

2014. jún. 24. 17:18
 10/30 anonim ***** válasza:
94%
Ezt te honnan tudod,hogy egy vadidegen ember mit gondol a házról?Ingatlanos vagy és beszélgettek?
2014. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!