Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fizikailag mi történik a...

Skami kérdése:

Fizikailag mi történik a napelemben amitől az áramot generál?

Figyelt kérdés
Szóval nem a teória érdekel hogy a részecskék elkezdenek mozogni meg ilyenek, hanem hogy történik e látható változás az anyagban és ha igen akkor mi?
2014. okt. 27. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Az anyagban te nem látsz semmilyen változást. És az nem egy "teória"... konkrétan a mozgó részecskék hozzák létre az áramot, de ha ennyire nem vagy otthon a fizikában, akkor ne próbáld ezt megérteni. Elég az, amit wikin olvasol.
2014. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Az a jelenség, amelynek felfedezéséért, kutatásáért és az ezen kutatásokból leszűrt eredményekért Einsteinnek végül is odaítélték a Nobel-díjat.

A töltéssel rendelkező részecskéknek (elektronoknak) az (elegendően nagy frekvenciájú) EMH-ok hatására meginduló áramlása történik, szóval kicsit erős azt leszögezni, hogy nem érdekel a témában részecskék mozgása :D Végül is erről szól az egész.

2014. okt. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Semmilyan látható változás nem történik az anyagban.
2014. okt. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl. az a vezeték, amiben van áram pont úgy néz ki, mint amiben nincs.

De a fogása egész más.

2014. okt. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
aki azt írta, hogy ha nem vagy otthon a fyzikában annak azt uzenem hogy akinek olyan tanára volt aki meg se próbálta megértetni a gyerekekkel hogy mifax az a fizika az nem is tudhatja. és senki sem szuletett zseninek, én igenis meg akarom érteni hogy ez mitol és hogyan van. tobbieknek koszonom szépen :)
2014. okt. 28. 18:18
 6/7 A kérdező kommentje:
jah amúgy azért kérdeztem így, mert az elektronmozgás részt már magyarázták nekem, csak kíváncsi voltam van e látható változás a részecskében
2014. okt. 28. 18:21
 7/7 anonim ***** válasza:

A szem elég kevésféle változást képes érzékelni. Rengeteg olyan folyamat van, amit nem lehet látni, mégis jelentős. A napsugárzás és az elektromos áram is ezek közé tartozik. A hőt például (ami a sugárzás egy másik frekvenciatartománya) a bőröddel érzed, nem a szemeddel.

Az elektromosság témakörében a jelenségeket csak az elméleti szinten értheted meg. Aztán egyes kísérletekkel érzékeltetheted.

2014. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!