Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy kör alaprajzú építmény...

Egy kör alaprajzú építmény szélterhét szeretném kiszámolni. Szabványom is van hozzá (MSZ EN 1-4-2007), de egyszerűen nem értem. Le tudná vezetni valaki egy példával? Nagyon sokat segítene!

Figyelt kérdés

2014. okt. 28. 00:31
1 2
 1/12 anonim válasza:

Én javasolnám a Terhek és hatások segédlet letöltését,ott lépésről lépésre végig lehet menni a szélteher számításán.Kérdés,hogy lapostetős vagy magastetős,mindig az adott felületet kell figyelembe venni.Az egyik oldalon szélszívás a másik oldalon szélnyomás támad.Ebben az esetben gondolnám a hengerfelület kiszámítását,vannak befolyásoló alaki tényezők (épület arányai,tengerszint feletti magasság,nyílt terület-városi).

Ezt így elég nehéz levezetni,de szerintem a segédlet minden pontját követve meg lehet csinálni.Amúgy szerintem te konkrét példádat kellene feltöltened.

Remélem egy kicsit tudtam segíteni.

2014. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon rendes tőled, hogy válaszoltál, csak az a baj, hogy amit leírtál, azzal nem vagyok előrébb, mert ezt tudom. Itt a problémám a henger alak. Szükségem van egy Re Reynolds- számra, amit ki is számoltam. Utána a cpe külső nyomási tényezőt kéne számolnom, ami 3 esetre van definiálva és amelyben szintén szerepel egy csökkentő tényező, aminek az értékét végképp nem találom sehol, hogy meg lenne említve bárhol is.

Az MSZ EN 1991-1-4:2007 szabvány 60. oldalától van szó a körhengerek szélterhéről, ha nincs meg neked és lenne néhány szabad perced arra, hogy kicsit segíts nekem, szívesen átküldeném valahogy.

Amúgy egy vasbeton fermentort számolok, 6m magas (de 2m földtakarás van az oldalán, tehát csak a felső 4m-re vonatkozik a szélteher), 20m a belső átmérője, a külső 20.5m, lapostetős (kisebb, mint 5° a hajlásszög) és II. beépítettségi kategóriába soroltam. Plusz Mo-n van, tehát 23.6 m/s az átlagos szélsebesség.

2014. okt. 30. 15:47
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem ismersz véletlenül olyas valakit, aki végzett már statikai számítást körhengeren? A szakdolgozatom írom amúgy és sajna kör alakú műtárgyakkal nem igen foglalkoztunk, viszont én mindenképp ezt szeretném megtervezni, mert nem egy ilyen fermentor építésében részt vettem már.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget :)

2014. okt. 30. 15:50
 4/12 anonim válasza:
Statikust ismerek.Holnap jelentkezem.
2014. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Kör alaprajzú vasbeton falat már vasaltam egy féléves tervben,de az belső fal volt.
2014. nov. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2014. nov. 5. 07:22
 7/12 anonim válasza:

Sajnos nekem nincs meg,de szerintem az alábbi linken kellene megpróbálnod,biztos fognak tudni segíteni.


[link]

Ezen a linken be tudsz regisztrálni a BME építősök levlistájára. Szerintem ott nagyon sokan fognak tudni segíteni.

Ennyit tudtam,sajnálom.

2014. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :)
2014. nov. 5. 15:46
 9/12 anonim válasza:
Nincs mit,remélem sikerülni fog.Jó téma. :D
2014. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

az biztos :D

említetted, hogy vasaltál már kör alakú falat. sík felületelemet én is vasaltam már, mennyiben térnek el egymástól?

2014. nov. 7. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!