Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tökéletes sókristály készítése?

Tökéletes sókristály készítése?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek,hogy pontosan miből mennyi kell,mert sehol nem találtam pontos mennyiségeket.Hogyan lehet olyan szép nagy a fonalon(cérnán)?:Dköszii

2014. nov. 4. 18:24
 1/3 spectator ***** válasza:

Nem biztatlak sok sikerrel. Már többször megpróbáltam. NaCl-el (valószínűleg erre gondoltál) keserves, t.i. az oldhatósága a hőmérséklettől alig függ. Ez azt jelenti, hogy esetleg hetekig kell REZGÉSMENTES helyen tárolni a poharat. Nyilván telített oldatból kell kiindulni, és a cérnán legyen 1-2 apró gócképző kristály indulásnak.

De pl. Na2SO4-el szép tűket lehet kapni, nem kell cérna sem hozzá. Melegen feloldani minél többet, és lassan hűlni hagyni.

2014. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy az igazat mondtad:Dés igen arra gondoltam
2014. nov. 5. 16:44
 3/3 A kérdező kommentje:
*írtad
2014. nov. 5. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!